Червона тканина, кров і сіль: Як "Ізоляція повернулася на Донеччину
На Донеччині в Соледарі стартувала арт-резиденція "Заземлення" платформи культурних ініціатив "Ізоляція"
Ідея арт-резиденції полягає у тому, що люди мистецтва кидають на тиждень своє звичне середовище, поринають в геть інше, пізнають його та видають якийсь твір, передає Depo.Донбас з посиланням на "Вільне радіо".
Приїхали перші мисткині — Тетяна Павлюк та Ірена Тищенко, із собою захопили камери, флакони штучної крові, ідеї що створити за тиждень, та столичні стереотипи про Донбас. Дівчата займаються сучасним мистецтвом понад рік та приїхали на Донеччину вперше.
В Соледар їхали вже з певним розумінням що будуть робити: відеоарт (але не знали який саме, адже це неможливо передбачити), текст (але не знали про що, адже ще ні з ким не спілкувалися) та інсталяцію.
Для того, аби зрозуміти, яке відео хочуть зняти в Соледарі, резидентки багато їздили по степах з менеджером проєкту, краєзнавцем Михайлом Кулішовим. З собою возили 5-метровий відріз червоної тканини – символ антропогенного фактору і знімали відеоарт.
Ідея відео у тому, що "людина може все що завгодно з навколишнім середовищем зробити, — природа так чи інакше відновиться. Але залишаючи ці сліди, людина шкодить більше сама собі".
Також місткині вирішили зробити інсталяцію з кристалами солі і штучною сіллю.
"Наш проєкт ґрунтується на взаємодії трьох сил: людини, природних ресурсів і часу. Матеріал, що візуалізує людство – штучна кров, відповідно час – це вода, а сіль уособлює природу, яку людина споконвіку використовувала як засіб покращення власного життя", — розповідають Тетяна та Ірена.
Нагадаємо, на Донеччині у місті Соледар з січня до серпня 2021 року працюватиме короткострокова резиденція "Заземлення" фонду "Ізоляція". До участі запрошували художників, колективи та групи, які працюють з будь якими медіа (звук, інсталяція, фотографія, живопис, відео, скульптура, партисипативні практики, дослідження та інше) та академічні і мультидисциплінарні дослідники (історики, соціологи, геологи, філософи та інше), яких цікавить тематика Антропоцену та її переломлення в конкретному місці – місті Соледар та Соледарській ОТГ.
Довідка: З 2019 року фонд "Ізоляція" працює над напрямком дослідження під назвою Заземлення, що бере за точку відліку концепцію Антропоцену, сформовану на початку 2000-х років науковцями і досить швидко апропрійовану різними царинами гуманітарного знання, в тому числі і сучасним мистецтвом. Антропоцен описує геологічну епоху, в якій знаходиться сучасне людство та визначає останнє як центральну геологічну силу, що суттєво змінює атмосферу, гідросферу та біосферу планети. Попри наукові витоки терміну, його часто критикують за ненауковість, а також пропонують цілу низку альтернативних термінів, таких як Капіталоцен, Плантаціоцен, Хтулуцен або ноосфера, що на відміну від інших була концептуалізована В.І. Вернадським, ще в 30-ті роки 20 століття.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Краматорськ