Через окупацію бюджетні втрати Донеччини перевищили 8 млрд грн, - Кириленко

Голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко розповів, що Донецька область має серйозні виклики для економічного розвитку: фізичні, демографічні та іміджеві втрати, пов'язані з бойовими діями

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на пресслужбу Луганської ОДА.

"На тимчасово окупованих територіях залишилося понад 60 провідних промислових підприємств. В результаті розірвані важливі виробничі і логістичні зв'язку. Крім цього, Донецька область залишається першою серед інших регіонів за кількістю внутрішньо переміщених осіб, а бюджетні втрати від окупації території регіону на початок жовтня поточного року перевищили 8 млрд грн", - розповів голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко.

Він підкреслив, що "ідея комплексної трансформації та побудови нової економіки покладена в основу пропозицій Донецької облдержадміністрації, наданих Мінреінтеграціі в рамках узгодження проекту Концепції економічного розвитку Донецької та Луганської областей".

За його словами, один з акцентів - питання про створення спеціальних або вільних, економічних зон на території цих регіонів, яке зараз широко обговорюється на всіх рівнях.

"З нашої точки зору, доцільно передбачити дієві механізми спеціального режиму інвестиційної діяльності не тільки за територіальним принципом, а й за галузевим. З огляду на існуючу структуру економіки, пріоритетним для регіону також реформування вугільної галузі, трансформація територій, на яких закриваються шахти, переорієнтація їх економіки, вирішення питань подальшого працевлаштування гірників і забезпечення комфортного проживання людей в цих населених пунктах ", - зазначив Кириленко.

Нагадаємо, що на засіданні колегії Донецької обласної ВЦА прийняли проект бюджету області на 2021 рік з доходами 4 млрд 783,6 млн гривень.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"