За що працівникам Донецької агенції регіонального розвитку платять по 80 тис. грн зарплати

Керівник Донецької агенції регіонального розвитку Сергій Симовоник заробляє в кілька разів більше очільника області Павла Жебрівського та мерів міст Донеччини

Про це свідчать звіти про фінансові операції агенції, що розміщені на сайті Е-дата, повідомляє Depo.Донбас

Згідно з цими відомостями, агенція у грудні 2016 року провела всі необхідні операційні розрахунки: виплатила заробітну плату своїм співробітникам, оплатила оренду приміщення та сплатила податки. Цікаво, що крім цих статей більше ніяких видатків в установи не було – меблі, техніку та канцелярські приладдя не закупали, автівки й зали не орендували, ніяких додаткових послуг не замовляли.

Втім, саме розмір заробітної плати співробітників агенції та їх кількість викликає справжнє здивування.

Так керівник агенції Сергій Симовоник за кожен місяць з жовтня по грудень 2016 року отримав по 80 500 гривень зарплати. Слід зазначити, що це сума, яку вин отримав на руки після сплати всіх податків.

Згідно з декларацією за 2015 рік керівник області Павло Жебрівський щомісяця отримував близько 17 тисячі гривень зарплати. З того часу відбулась певна індексація, і за свої доходи у 2016 році очільник області ще не звітував, але навіть після цього зарплата керівника агенції в рази перевищує зарплату очільника області.

До речі, нещодавно Краматорська міська рада збільшила розмір зарплати меру Андрію Панкову але вона не перевищує 26 тисяч гривень на місяць.

Ще один співробітник агенції Олександр Лисенко щомісяця отримує зарплату у розмірі 44 275 тисяч гривень. Про цю людину відомо не багато – він приїхав до Краматорська з Києва, а в усіх розмовах розповідає, що працював у різноманітних міністерства і називає себе людиною Жебрівського.

Ще чотири співробітника за грудень отримали по 40 250 гривень зарплати. Цікаво, що їх зарплатня росла до цього рівня поступово: у жовтні вона становила 26 000 гривен, а у листопаді – 32 000 гривень. Серед цих співробітників варто виділити Андрія Скаргу. Судячи з фамілії та по батькові, він є сином керівника обласного управління фінансів Михайла Скарги.

Слід зазначити, що всі ці зарплати фактично платяться з бюджету області, бо Донецька агенція регіонального розвитку є державною неприбутковою установою, а на її підтримку у 2017 році в бюджеті області передбачено 2,95 мільйонів гривень. Для порівняно, приблизно таку ж суму бюджет планує витратити на допомогу обласному дитячому табору "Перлина Донеччини".

В загалі, не зважаючи на те, що Жебрівський регулярно заявляє про те, що ця агенція створена з метою подолання корупції і її діяльність буде максимально прозорою, фактичної інформації про цю установу дуже мало.

Донецька агенція регіонального розвитку була створена згідно з розпорядженням керівника області від 18 квітня 2016 року. Засновниками агенції є Донецька обласна державна адміністрація, а співзасновниками – Донецька торговельно-промислова палата та Громадська організація з Краматорська "Школа реального бізнесу". У відповідь на наш запит, керівництво області відмовилася коментувати принципи відбору співзасновників.

Згідно зі Статутом, агенція замається виключно аналітичними, просвітницькими та консультативними функціями. Втім в Донецькій обласній ВЦА не одноразово заявляли що мріє передати цій агенції функції організатора всіх тендерів в області.

"Ми хочемо, щоб ця агенція займалася всіма документами із закупівель і всіма відповідними процедурами. Все це буде проводитися під контролем міжнародних організацій, – каже заступник губернатора Євген Вілінський. – Це буде наш експеримент". Втім, цієї функції немає ані в затвердженому статуті, ані в типовому статуті агенцій, який затверджено постановою Кабінету міністрів. Крім того однією з функцій агенції є інформування громади про свою діяльність. Але з цим завданням вона поки що не справляється.

Головним керівним органом агенції є наглядова рада, яка складається з 12 осіб – по чотири від кожного засновника та співзасновників. За словами Жебрівського, до складу наглядової ради мають входити представники Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), ОБСЄ, ЮНІСЕФ та Євросоюзу. Але склад наглядової ради нам дізнатися не вдалося.

У своєму листі керівництво області відмовилося надати цю інформацію, мотивуючи це тим, що представники співзасновників не дали згоду на розголошення персональних відомостей. А ось Донецьку обласну адміністрацію у наглядовій раді представляють: Жебрівський, його перший заступник Євген Вілінський, керівник департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку Донецької обласної адміністрації Оксана Головко та заступник керівника департаменту фінансів Галина Чурикова

Рада вже встигла обрати своїм головою Жебрівського, що аж ніяк не робить цю агенцію незалежною від обласної влади, а 15 липня 2016 року призначила директором Сергія Симовоника. Очільник області неодноразово обіцяв, що відбір керівника агенції буде максимально прозорим. Втім жодного публічного конкурсу не поводилося, принаймні широкого розголосу він не набув.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас