Сто днів на посаді: Чим відзначився керівник Донецької ОВЦА Павло Кириленко

Нинішній керівник Донецької ОВЦА чимось нагадує попереднього – Олександра Куця. Той самий типаж екс-силовика, який волею долі опинився у кріслі "губернатора"

Сто днів на посаді: Чим відзначився кері…

Павло Кириленко був призначений 5 липня. Про нього на той момент було відомо мало. 33 роки, народився на Донеччині, у 2008 році закінчив Національну юридичну академію  України ім. Ярослава Мудрого у Харкові. На посаду голови Донецької області прийшов з посади військовий прокурор Ужгородського гарнізону Західного регіону України. Одружений, двоє дітей.

В декларації Кириленка зазначається, що він орендує квартиру в Ужгороді, має власну квартиру у Львові.

Під час представлення Кириленка президент Володимир Зеленський зізнався, що в Паші, як він його лагідно назвав, є брат Євген, який служить "офіцером спецслужб "ДНР".  А також є їхня спільна мати, яка живе на окупованій Донеччині, але приїжджає до сина на українську територію. Зеленський наголосив на трагічності цієї сімейної історії, адже, за його словами, брати не спілкуються з 2014 року.

"Ми всі розуміємо, що там – такі ж українці, як і ми. У Паші там сім'я, його батьки і брат. Батьки вважають себе українцями, але вони не хочуть переїжджати. А щодо брата – для Паші це болюче питання, він не розмовляє з політичних розбіжностей. Сам Паша покинув цю територію, працює в Україні з перших днів окупації. Він – такий же українець, як і ми, попрошу не ділити нас на своїх і чужих", – сказав тоді Зеленський.

З цього і почалася "зрада" щодо призначення Кириленка, мовляв, керувати областю призначили брата "сепара". До того ж ризиковано і нерозумно повів себе і сам Кириленко, адже через кілька днів після призначення його кортеж біля лінії розмежування потрапив під обстріл бойовиків. 

Сталося це 10 липня у Гранітному, куди Кириленко вирішив поїхати колоною з джипів під прикриттям вантажівки КрАЗ з охороною, причому не попередивши штаб ООС про поїздку.

Коли колона з "джипів" і супроводжуючої вантажівки зупинилася на в'їзді в село, по ній з позицій бойовиків був здійснений пуск протитанкової керованої ракети. Один військовослужбовець поплатився життям. Ще один військовий отримав поранення середньої тяжкості".

"У нас не було заплановано спільних заходів з головою обласної державної адміністрації. Він не погоджував з нами цю поїздку і діяв за своїм планом", - сказав спікер штабу ООС. Кириленко підтвердив ситуацію. "Що значить, сказали в ООС? Це хтось описав там, попередив... Якщо ви ставите запитання, а з ким я повинен це (виїзд на лінію розмежування, - ред. ) узгоджувати?", - сказав він.

При цьому Кириленко підкреслив, що "чогось незвичайного не сталося". "З надзвичайного – це те, що людина загинула, військовослужбовець, і один трьохсотий, наскільки мені відомо, середнього ступеня тяжкості, дістав поранення", – додав він.

З цієї трагічної події, власне, і розпочалися 100 днів Кириленка. Потім російські ЗМІ підхопили його сімейну історію і зустрілися з матір'ю і братом у Донецьку. Відеосюжет вийшов на телеканалі "Росія 1": одразу кинулося в очі, що брати дуже схожі між собою. Євген, колишній український міліціонер, сказав, що в них з Павлом є кардинальні політичні розбіжності, які вони висловили один одному телефоном. "Ми якось у телефонному режимі висловили один одному, мабуть, не дуже м'яко, свої точки зору, після чого просто припинили спілкуватися", – сказав він і додав, що сказав брату "Я не укроп, я проти бендерівців". Євген вважає, що в Україні в 2014 році відбувся державний переворот.

Також в сюжеті показали мати Павла Кириленка Надію. Вона підтримує думку сина про переворот. "Конєчно", – підхопила вона, – "Павлік сказав, що прийшов нас рятувати, а я кажу, рятувати нас один від одного не треба". Також вона додала, що її діти "стріляти один в одного не будуть", "як нас можна розірвати, ми один народ". Жінка живе у Макіївці в "ДНР", але часто їздить до Павла у гості. "Він (Павло) вважає, що давали присягу Україні, а я вважаю, що батьківщина наша тут", – каже Надія, спростовуючи своїми словами промову Зеленського про те, що "в Паші в "ДНР" живуть проукраїнські батьки".

Ця історія не мала довготривалого обговорення, адже і так усім все було зрозумілоо, керувати областю призначено "свого", тобто вихідця з Донеччини, і його родинна ситуація відображає такі ж проблеми мільйонів людей на Донбасі, родичі яких опинилися по той бік від лінії розмежування. 

Перші два місяці Кириленко зустрічався з керівниками департаментів ОВЦА, з главами РДА, мерами, главами ВЦА на Донеччині, виїжджав у міста та села, звільняв попередників. Про його роботу мешканці Донеччини, та й інші українці, які цікавляться подіями на Донбасі, дізнаються зі сторінці у Facebook. Стосунки зі ЗМІ у Кириленка не дуже активні. За цей час він дав одне велике інтерв'ю, провів прес-конференцію у Харкові, а робочі наради за його участі у ВЦА закриті. 

У серпні він розмістив на своїй сторінці у Facebook оголошення про пошук голів райдержадміністрацій через LIFT — це проєкт команди Зеленського. "На відкритому конкурсі спробувати свої сили може кожен, кому не байдуже майбутнє України", – написав Кириленко. Досі поки невідомо, чи допоміг йому проект знайти кандидатів і призначити когось.

Під час призначення на посаду Зеленський звернув увагу Кириленка на необхідність відновлення роботи цивільного аеропорту у Краматорську, який зараз виконує військові завдання. За 100 днів керівник ОВЦА не просунувся у данному питанні, адже воно залишить не тільки від нього. За словами Кириленка, теоритично заплановано, щоб аеропорт запрацював, але востаннє слово буде за військовими. Не виключено, що аеропорт буде військовим, але прийматиме цивільні літаки, але коли це буде, навіть приблизна дата невідома.

Ще одне питання, яке розтягнеться на невідомо скільки років – водопостачання на Донеччині. Хоча Кириленко так не думає і обіцяє вирішити її вже цього року. Він вважає, що необхідно провести глобальну модернизацію системи водопостачання, але це можливо зробити тільки після встановлення "залізобетонного" режиму тиші. За його словами, необхідно на законодавчому рівні встановити "підйомні тарифи" для мешканців Донеччини, мовляв, вдже готовий законопроект і пропозиції щодо виділення коштів на погашення боргів "Води Донбасу з бюджету. 

Кириленко сказав, що сам контролює проблему заборгованості міст області перед "Водою Донбасу" і висунув мерам умови, щоб борги не зростали. "Виплати повинні бути щотижневі, в основному це по 50 тисяч гривень. Я сказав мерам, що якщо виникає поточна заборгованість, тоді як вони її оплачують, в таких відсотках і будуть отримувати воду", –розповів Кириленко у Харкові на медіа форумі. Він зазначив, що реструктуризація боргу без відповідного законодавчого урегулювання поки що вирішена бути не може, але ситуація може змінитися вже цього року — потрібна зміна відповідної постанови Уряду.

На що реально може вплинути Кириленко, так це на перенесення обласного центру з Краматорська у Маріуполь, він казав, що може розглянути такі пропозиції. Проте і ця тема заглухла, навіть не розпочавшись. 

Стиль роботи Кириленка дуже схожий з попередником, Олександром Куцем. Той самий типаж екс-силовика, який волею долі опинився у кріслі "губернатора" і намагається не заходити за червоні лінії, поводити себе рівно і незворушно, тримати лице. Кириленко ніби щось і робить. і працює, і висловлюється патріотично: "Живу думкою і ідеєю зробити область повноцінної і розвиненою". Але навряд чи зрозуміло, до чого це призведе і які обіцянки в його силах виконати. Он, Куць, пост здав – і хто згадує, що саме вдалося зробити в області під його керуванням? 

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme