Як в Донецьку заощаджують на їжі, косметиці і одязі: Не їсти м'ясо і цукерки, у перукарню - раз на 2 роки

Мешканці окупованого Донецька розповіли, як економлять на продуктах, одязі і косметиці, аби розподілити крихти сімейного бюджету на місяць

Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Як в Донецьку заощаджують на їжі, космет…

Донеччани, обирають не їсти цукерки і не купувати косметику. Зарплати у Донецьку менше 10 тис. рублів ($136) в місяць.

ЗМІ "ДНР" зібрали поради з економії, передає Depo.Донбас. Ці поради вже передрукували усі пабліки Донецька і "ДНР".

Донеччанка Анна стверджує, що її родині в складі чоловіка і двох синів вистачає на харчування 15 тис. рублів на місяць. Триразовий прийом їжі обходиться у 500 рублів на добу на чотирьох. Зразкове меню, за її словами, виглядає ось так:

"Суп на курячій спинці. Ковбаса і сир місцевого виробництва. Сир 380 руб/кг, ковбаса 320 руб/кг. Вранці кожному видаю по бутерброду. Курку (300 руб.) запікаю і на 3 дні вистачає. Якщо з кашею, буде ще економніше. М'ясо + хліб + картопля + фарш = відмінні котлетки, 2 штуки на людину в день, цілком нормально. Ми не їмо сосиски, тільки м'ясо або курку. Риба загалом недорога, але не ситна, іноді її купую. Фрукти даю по 1-2 штучки на день дітям, дорослим - як пощастить. Цукерки видаю по 3 штуки на день, по 1 тістечку або, ще дешевше, печиво. Самостійно спекти тортик або пиріг виходить цілком недорого", - каже жінка.

Донеччанка Катерина зізнається, що економить не тільки на харчуванні, а й на одязі, оскільки дохід у її сім'ї непостійний – від 5 до 20 тисяч рублів на місяць.

"Витрати на дитину: памперси, овочі, фрукти, молоко, кефір, речі у малого не нові. Собі і чоловікові нічого з речей не купуємо . Наприклад, цього року купили собі по футболці і мені кросівки. Суп малому варю на м'ясному бульйоні, і м'ясо кожен день йому обов'язково. Я не люблю і їм один раз в два дні. Чоловікові теж багато не треба. Ось курку купили, приготували, вже 4 дні їмо. Готувала рубані котлети з 500 грам курячої грудки, їли їх 3 дні. Найчастіше роблю зараз салати овочеві. Овочі родичі "підганяють" іноді. Фрукти на компот знайомі дають. Каші і макарони, масло чоловікові в гуманітарній допомозі дають. У перукарні я була в останнього разу майже 2 роки тому. Думаю, малий піде в сад, я вийду на роботу і стане легше", - сподівається Катерина.

Основна стаття витрат в родині - це покупка одягу і взуття для швидко зростаючих дітей. Одні економлять на новому, купуючи речі за оголошеннями або в секонд хендах, інші чекають знижок, треті беруть тільки найнеобхідніше.

Наприклад, Анна запевняє, що дитині вистачить однієї куртки, шапки і одних джинсів на три роки, а щоб купити собі взуття, просить знижку у продавців.

"Частину одягу я замовляю з України. Є перевізники за помірними цінами. Частину вишукую на розпродажах, наприклад, набрала турецьких футболок по 500 рублів на всіх. Куртки по 3 роки носимо. Малому взяла вдалу модель, в якій не видно, що розмір великий. Кросівки за 1300-1500 купую на ринку, якість хороша, на рік вистачає. Штани в недорогому магазині набрала по 250 руб. Реглани не купую, взимку під светр носимо літні футболки", - розповіла вона.

В школу синову Анна купувала штани, туфлі, 3 сорочки і жилетку. Залишається на рік докупити зимову куртку, демісезонну куртку, светр, на літо - 3 футболки, 2 пари шортів. Шапка одна роки на три. Зимове і літнє взуття щороку. 

Собі Анна взуття за півціни випрошує на ринку, у неї 36 розмір. Зимовий одяг продається в лютому за півціни.

"Я вишукую гарну якість і за хорошими цінами. Це не так, що прийшов і купив. Зараз треба старшому купити пайту теплу, а вона по 2500 рублів. Ходить в старій, чекаємо, поки ціна впаде до 1700, більше я за неї віддати не готова", - зізнається вона.

Інша господиня, Наталя, з легкістю економить на собі і майже нічого не витрачає на косметику і процедури догляду.

"Я з дитинства звикла економити (в кінці 90-х жити взагалі не на що було), тому у мене часто і відкладати виходить. Подивлюсь, багато співробітниць на роботі косметику використовують різну, наприклад, замовляють регулярно щомісяця. Я ніколи не гребу собі тонни цієї битовухи: крему для кожного різного міліметра тіла і так далі. У мене один крем - і той стоїть без діла. Про косметику я взагалі мовчу. Я вії наростила і більше нічим не користуюся", - хвалиться жінка.

Нагадаємо, більшість опитаних жителів "ДНР", майже 20%, зізналися, що їхній дохід на місяць - 10-15 тисяч рублів. 18,4% опитаних змушені жити на суму менше 10 тисяч рублів на місяць. 12 відсотків відповіли можуть похвалитися заробітною платою в розмірі 15-20 тисяч. Лише 6,4% заробляють 20-25 тис. на місяць.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme