В "ДНР" назвали причини аварії на шахті, де загинули чотири гірника

На окупованій Донеччині з'ясували причини аварії на шахті імені Скочинського в листопаді минулого року, в результаті якої загинули чотири гірника

Як повідомляє підконтрольні "ДНР" сайти, з'ясувалося, що 17 листопада 2020 року виникла пожежа у виробленому просторі лави, а причиною пожежі стало самозаймання вугілля з подальшим займанням метану, передає Depo.Донбас.

Основні причини трагедії - технічна (незадовільний стан виробничого середовища, перевищення гранично допустимого рівня метану) і організаційна (порушення трудової і виробничої дисципліни в частині невиконання працівниками шахти своїх посадових обов'язків).

За хронологією подій, в 4:36 ранку 17 листопада датчиком був зафіксований різкий ріст підвищення вмісту оксиду вуглецю з перевищення гранично допустимих концентрацій. Зазвичай це свідчить про можливий спалах.

На шахті почалися спроби зменшити подачу повітря на дану ділянку, що призвело до зростання концентрації метану в неконтрольованій частини конвеєрного штреку 5-ї західної лави західної панелі і появи загрози вибуху. Разом з тим, згідно з планом ліквідації аварії, зміна режиму вентиляції шахти не передбачена, він повинен бути такий, як до початку аварії.

В 5:14 на шахту були викликані рятувальники. Обстеживши гірничі виробки аварійної ділянки, вони виявили вибухонебезпечну концентрацію метану. Близько 10:00 працівники шахти і рятувальники були виведені з аварійної ділянки на безпечну відстань.

Але потім на ділянку, імовірно для пошуку вогнища пожежі, повернулися чотири людини на чолі з начальником дільниці вентиляції і техніки безпеки (ВТБ), який добре знав мережу гірничих виробок.

"Проробивши отвір в глухій ізолюючій перемичці, встановленій на заїзді на конвеєрний штрек 5 західної лави, вони змінили напрямок вентиляційного струменя, що призвело до контакту вибухонебезпечного газового середовища з зоною горіння", - йдеьтся у повідомленні.

За даними розслідування, три людини, в тому числі начальник дільниці ВТБ, загинули при першому вибуху метано-повітряної суміші від задухи, четвертий робітник, якого залишився біля перемички, загинув від другого вибуху в якому взяв участь вугільний пил, отримавши механічні травми, не сумісні з життям, і отруєння чадним газом.

 Через наявність порушень нормативних актів з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу здоров'ю та життю працівників, 13 раз заборонялося ведення робіт і експлуатація обладнання. За підсумками проведення позапланової перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто 11 інженерно-технічних працівників (ІТП) підприємства.

Нагадаємо, аварія на шахті Скочинського сталася 17 листопада, загинули гірники 1992 року, 1988, 1983 і 1976 років народження. Їхні тіла шукали кілька днів. Ще троє "рятувальників" постраждали під час рятувальних робіт.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme