У "ДНР" наркозалежну і ВІЛ-позитивну жінку "засудили" на 11 років
Окупаційна влада "ДНР" кинула "на підвал" наркозалежну і ВІЛ-позитивну Наталію Зеленіну на 11 років
- Донбас
-
12 березня 2020 09:58

Про це розповіла виконавчий директор БО Клуб "Світанок" Наталія Безелева, передає Depo.Донбас з посиланням на Донецкие новости.
За її словами, Зеленіну бойовики "ДНР" затримали в листопаді 2017 року на контрольно-пропускному пункті "Оленівка" (транспортний коридор з українським КПВВ "Новотроїцьке"). У сумці у неї були ліки, які вона офіційно отримала у Вінницькому обласному наркологічному диспансері, оскільки є учасницею програми медикаментозної терапії для наркозалежних. У грудні 2019 року в "ДНР" пройшов "суд", який виніс вердикт Зеленіна засуджена до 11 років колонії.
Безелева розповіла, що "Світанок" якраз допомагає таким людям, як Зеленіна.
"Наші підопічні - ВІЛ-позитивні та наркозалежні люди. На постійній основі ми реалізуємо проекти зниження шкоди, проекти по догляду за ВІЛ-позитивними людьми та їх підтримки: надаємо соціальний супровід, гуманітарну допомогу. Зараз у нас реалізується проект, який стосується сексуального та репродуктивного здоров'я ВІЛ-позитивних та наркозалежних жінок з числа ВПЛ", - розповіла вона.
"У "ДНР" всі програми закрилися через відсутність нарковмісних препаратів, а завезти їх на непідконтрольну територію немає ніякої можливості", - каже Белезева.
Серед тих, хто з числа підопічних "Світанку" залишився в "ДНР", багатьох уже немає в живих, а хтось отримав термін. 28 місяців за гратами сидить 48-річна Зеленіна. У "Світанку" вона була соціальним працівником у програмі зменшення шкоди.
"Наталя постійно проживала в Донецьку і в зв'язку з тим, що програми в "ДНР" закрилися, вона була змушена час від часу їздити на підконтрольну територію за препаратами. Все офіційно: Наталя перевелася до Вінницького СНІД-центр, де отримувала антиретровірусну терапію, а також у Вінницькому наркологічному диспансері отримувала препарат бупренорфін. І поверталася в Донецьк", - зазначила Белезева.
Вона також розповіла, що Зеленіна не могла переїхати з Донецька через матір-пенсіонерку і відсутність коштів на аренду житла, тому і їздила туди-сюди.
На момент затримання у Зеленіної з собою був препарат, отриманий офіційно. Тому підтвердження - документи, видані разом з медикаментами фахівцями Вінницького наркологічного диспансеру. У них зазначено, який препарат жінка отримала, скільки і яке в неї щоденне дозування. "Наталя везла цей препарат з точки зору українського законодавства абсолютно законно. Причому препарат вона регулярно перевозила з початком війни. Що сталося в той раз, я не можу пояснити", - каже Безелева.
Після затримання препарат в жінки відібрали, і усамому початку Зеленину піддали катуванню.
Жінці не була надано екстрена наркологічна допомога у вигляді Детоксу, який необхідний при відміні препарату.
"У Наталі трапився абстинентний синдром. Це патологічні симптоми, що відбуваються в організмі наркозалежного при відмові від вживання наркотичних речовин. Іншими словами, у неї почалася "ломка",, - зазначила Белезева.
Зараз Зеленіна знаходиться у жіночій колонії у Сніжному. До того вона перебувала у СІЗО, де отримувала антиретровірусну терапію від СПІД-центру "ДНР". У колонії послуга терапії відсутня.
Нагадаємо, українська сторона планує забрати майже 200 людей в рамках обміну полоненими з так званими "республіками Донбасу" і Росією.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 12:53Краматорськ вночі зазнав ворожої атаки ФОТО
- 09:28У двох регіонах України Укренерго запровадило екстрені відключення
- 09:25 Більш як 200 разів за минулу добу росіяни наступали: яка ситуація на фронті
- 08:29Омега-3: чому ці жирні кислоти потрібні кожному Актуально
- 23:51В окупованому Донецьку після атаки дронів спалахнула масштабна пожежа ФОТО Відео
- 08:40 Минулої доби на фронті зафіксували 234 спроби ворога прорвати лінію оборони
- 18:44Рашисти у Костянтинівці ударили по кладовищу та вбили цивільного
- 23:35 Пошкоджено лінійну частину магістрального аміакопроводу Тольятті - Одеса
- 22:28 Окупанти впродовж доби нещадно атакували на фронті та били по цивільних
- 18:39 За час Добропільської операції на Донеччині ЗСУ звільнили понад 180 км², — Сирський
- 22:45Росія перекидає війська з-під Покровська для наступу на Дніпровщину
- 22:16 Від початку доби відбулося 162 бойових зіткнення: Де найспекотніше
- 21:27Уряд додатково виділив 36,6 мільярда гривень на потреби Міноборони: куди підуть гроші
- 15:15Довічне позбавлення волі за державну зраду: суд оголосив вирок жінці, яка коригувала російські атаки по Донеччині
- 12:21Жителька Покровська, що наводила удари по місту та вихваляла росіян, отримала довічний термін
- 22:07 Впродовж дня армія рф 174 рази атакувала лінію фронту
- 11:54Крутили шаурму та отримували бойові виплати: На Донеччині командир замість служби відправив бійців працювати на його сімейний бізнес
- 20:34Перша поразка "Шахтаря" і чергова втрата очок "Динамо": середняки підтягнулися до лідерів чемпіонату України з футболу Відео
- 13:28Наслідки російських обстрілів Донеччини: Один загиблий і 13 поранених, зокрема дитина (ФОТО) ФОТО