Третій рік у полоні "ДНР": Історія вихідця з Макіївці, якого викреслили зі списків на обмін

Вихідець з Макіївки Олександр Король третій рік перебуває у полоні "ДНР", його викреслили зі списку на обмін, який відбувся у грудні 2019 року

Третій рік у полоні "ДНР": Історія вихід…

Олександра затримали 19 вересня 2017 року на "республіканському" блокпосту "Оленівка" ,передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости". 

Спочатку йому інкримінували участь в "терористичному співтоваристві", роботі на користь України на СБУ, а через півтора року додали ще одну статтю - "шпигунство" на користь України.

Була надія, що Олександр вийде на свободу в рамках другого великого обміну, який відбувся 29 грудня, 2019 року. Але все перегралося в останній момент, і представники "ДНР" викреслили чоловіка зі списку. Олександр досі не "засуджений" і не отримав термін. Це означає, що його офіційно ніби немає в катівнях. А якщо немає людини - значить нема кого і випускати.

З початком війни Король з сім'єю переїхав в Дніпро. Тут у подружжя народилася дочка. Чоловік періодично їздив до рідного міста. Восени 2017 го Олександр з Волновахи прямував до Макіївки через блокпост "Оленівка". Там він і був затриманий співробітниками "УБОЗ МВС ДНР". Під час затримання на ньому був післяопераційний бандаж. Напередодні Олександр переніс операцію: апендицит, ускладнений гнійним перитонітом.

Рідні стали шукати його, підняли всі можливі контакти. Пізніше Король був знайдений в ізоляторі тимчасового утримання в Донецьку. У мобільний телефон йому були підкинуті фотографії військових об'єктів, які нібито він фотографував і складав карти.

Спочатку Олександра утримували на 10-му посту СІЗО Донецька, пізніше перевели на 6-й пост. Ці пости підвальні. Їх вважають самими моторошними і страшними. Там утримують полонених з числа цивільних і військових.

Десятки свідків, які вийшли з полону в попередній обмін, підтвердили, що Олександр знаходиться в "ДНР", що вони добре його знають. Так, звільнений 29 грудня минулого року Руслан Шейтер на 6-му посту утримувався в 601 камері, а Олександр - 604. "Особисто не був знайомий, так, щоб бачитися, але ми часто перегукувались", - розповів Руслан, якого також звинувачували в "шпигунстві" і "заарештували" 10 жовтня 2017 року.

Дмитро Карпук сидів в 606-й камері і теж кожен день перемовлявся з Олександром. Бувало, що й на прогулянці перетиналися. "Так було до вересня 2019 року, поки мене не "засудили" і не відвезли з СІЗО", - сказав чоловік, який був захоплений в липні 2017 року, коли прямував з непідконтрольного Донецька до Києва.

Тісніше з ним спілкувалися Олег Сугерія і Олександр Тимофєєв.

Харків'янина Олега Сугерея схопили 3 березня 2017 року під час поїздки в Донецьк.

"Я сидів у 608-й. Це одиночна камера. Я тут сидів весь термін - а це 2,9 року (відповідно до характеристики "ДНР", Олег був схильний до нападу і втечі, взяття заручників, - ред.). Тому багато читав, треба ж було час "вбивати". Саша давав мені книги, самовчитель з англійської мови середнього рівня. Знаю, що він, як і я, сподівався вийти на свободу, але в останній момент адвокат сказав, що його викреслили зі списку полонених. Звичайно, він був пригнічений, почувши цю новину. Останній раз бачилися в жовтні [2019 року]. Я постукав йому в двері, віддав книги і попрощався. Мене потім відвезли в 32-ю колонію (в Макіївці) - туди транспортували тих, кого будуть обмінювати", - розповів колишній полонений.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme