ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

The Financial Times: жителі Донецька побоюються, що наслідують долю Абхазії та Осетії

В окупованому Донецьку місцеві жителі побоюються того, що вони залишаться в зоні замороженого конфлікту, схожого на ситуацію в Абхазії і Південній Осетії в Грузії або на ситуацію в молдавському Придністров'ї
Depo.Донецьк
7 червня 2016 12:25
ФОТО: depo.ua
The Financial Times: жителі Донецька побоюються, що наслідують долю Абхазії та Осетії
The Financial Times: жителі Донецька побоюються, що наслідують долю Абхазії та Осетії

Про це пише The Financial Times, якого цитує "Иносми".

Видання зазначає, що донеччани розуміють, що ці невизнані республіки підтримує Москва, але вони по суті не є частиною ні тієї, ні іншої країни.

Проте деякі люди налаштовані оптимістично. "Я думаю, що у нас велике майбутнє з Росією, - каже Діма Терезів, 17-річний житель Донецька, який щойно закінчив керовану сепаратистами школу. - Без Росії ми не виживемо".

Центральна частина міста, де знаходиться школа Вєсова, добре доглянута - тут багато троянд, діючих фонтанів і кафе під відкритим небом. Однак на відстані всього в кілька вулиць картина вже похмура - тут магазини із забитими вітринами, а мешканці стоять в чергах за отриманням гуманітарної допомоги.

ОБСЄ сподівається на те, що продовження процесу розведення воюючих сторін всередині широкої буферної зони допоможе повністю ввести в силу угоду про припинення вогню, і цього хочуть обидві сторони, а також багато жителів. Інші вважають, що вже пізно.

"Занадто багато пролито крові, - каже Марина, співробітниця заводу в Макіївці. - Мій чоловік, мій брат, мій батько - всі вони воювали на фронті. Подруга моєї матері залишилася без ноги. Будинок моєї найкращої подруги був зруйнований. Багато наші друзі загинули. Як ми можемо залишатися з ними в дружніх стосунках? "

Василь, який працює в одному з магазинів, займає більш гнучку позицію, але навіть він не впевнений.

"Я громадянин України, у мене український паспорт. У мене немає паспорта Донецької Народної Республіки або Росії. Але я не можу відповісти на питання про те, що тут - Україна, Росія або якась Донецька Народна Республіка, - говорить він. - Раніше всім нам було краще".

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас