Сурков розгулявся: Коли Пушилін зачистить "ДНР" від людей Захарченка

"Народна Рада ДНР" сьогодні на пленарному засіданні в Донецьку призначила тимчасово виконуючим обов'язки "глави ДНР" голову "парламенту" Дениса Пушиліна

Не встигли ще загасити пожежу в кафе "Сепар", як оточення Захарчена прийнялося ділитися своєю владою. Вже через пару годин відбулося засідання так званого "радміну" де виконуючим обов'язки глави оголосили в.о. "заступника голови ради ДНР" Дмитра Трапезнікова. Примітно, що зробив це голова "народної ради ДНР" Денис Пушилін.

"Відповідно до частини 1 статті 102 конституції "ДНР" прийнято рішення, в зв'язку з загибеллю Захарченка, покласти обов'язки на заступника голови "радміна" Трапезнікова Дмитра Вікторовича", - заявив він.
Трапезніков був тінню Захарченка і вважався фігурою номер три в Донецьку, після самого Захарченка і Тимофєєва (Ташкента). Але в момент переділу влади Ташкент знаходився в лікарні.
Однак надовго закріпитися біля керма "республіки" Трапезнікову не вдалося. В першу чергу його не підтримали впливові в "ДНР" Тимофєєв і Дикий. А головне, Трапезніков не був підконтрольною Суркову людиною.

Тому відразу ж після похорону Захарченка, Сурков спробував взяти ситуацію під свій контроль. Так, в середу близький до нього політолог Олексій Чесноков заявив, що Дмитро Трапезніков не має права бути "в.о. голови ДНР". У відношенні ж Олександра Тимофєєва Чесноков висловився гранично ясно: "До нього багато питань у дуже багатьох людей в "ДНР". Також Чесноков підкреслив, що єдиним легітимним органом у "ДНР" є народна рада на чолі з Денисом Пушиліним. Далі більше. У четвер депутат Народної ради Олексій Жигулін заявив, що "згідно з конституцією в.о. глави може бути тільки перший заступник глави". Справа в тому, що троє заступників Захарченка: Тимофєєв, Трапезніков і Матющенко не мали цього статусу. Трапезніков спробував утриматися при владі і в четвер провів спільну зустріч з Тимофєєвим, результатом якої стало записана спільна відеозаява про єдність на могилі Захарченка. Але це не допомогло.

У п'ятницю рішення призначити тимчасовим наступником Трапезнікова визнала незаконним вже генпрокуратура "ДНР". На підтримку цієї заяви виступив мер Донецька Кулемзін і мер Харцизька Левченко. І ось сьогодні в обхід так званої "конституції" "главою ДНР" став глава "народної ради" Денис Пушилін. А колишні "перші особи республіки", судячи з усього, втекли. І якщо їм пощастить, то встигнуть дістатися до "гумового" Ростова.

Хто ж такий Денис Пушилін

Народився новий "глава ДНР" 9 травня 1981 року в Макіївці. У 1998 закінчив Макіївський міський ліцей. З 1999 по 2000 проходив службу в Національній гвардії України. Після армії вступив на факультет "економіка підприємства" в Донбаську національну академію будівництва і архітектури. Трудову діяльність Пушилін почав у 2002 році - влаштувався працювати в торгову фірму "Солодке життя". А вже в 2011 році Пушилін починає активну діяльність в проекті МММ-2011. За короткий відрізок часу він займає одну з ключових ролей на Донбасі в даній фінансовій піраміді і стає її функціонером.
У мережі досі збереглися ролики, де майбутній глава показує, що він не "халявщик, а партнер".

Влітку 2013 була створена партія "МММ", а Пушилін став одним з її лідерів.

Цікаво, що партія "МММ" з Пушиліним на чолі залишалася легальною на території України до 2015 року, поки Мін'юст не анулював її реєстрацію. Є думка, що створення партії "МММ" - це хід російських спецслужб для того, щоб легалізувати "МММ" в політичному полі для подальшого входу у владу. Мабуть перебуваючи в структурі "МММ" і здійснюючи часті поїздки в Москву, Пушилін і був завербований російськими спецслужбами. Про "мммщіка" російські куратори згадали під час "російської весни". Так, 5 квітня, Пушилін, назвавшись заступником раніше арештованого СБУ "народного губернатора" Павла Губарева, очолив мітинг, де висувалися вимоги про проведення в Донецькій області референдуму, аналогічного кримському. На наступний день, 6 квітня, проросійські активісти під цими ж гаслами захопили будівлю Донецької обласної державної адміністрації. 7 квітня була проголошена "ДНР", а Пушилін став співголовою тимчасового "уряду". 15 травня став головою президії "верховної ради донецької народної республіки".
У Москві, на створення мережі проросійських агітаторів в Донецьку починаючи з зими 2014 року Пушилін отримав кілька десятків мільйонів рублів. Гроші виділялися на організацію мітингів, закупівлю їжі для активістів, транспорт і обладнання. Великі суми йшли на організацію травневого "референдуму". Пушилін займався фінансовим супроводом всіх заходів ранньої "ДНР" і замикав на собі більшу частину коштів. Що викликало невдоволення інших новоявлених вождів.

У червні 2014 року на Дениса Пушиліна було скоєно замах, був убитий його помічник, сам "мммщік" не постраждав. Розуміючи, що краще пересидіти небезпечний час, 18 липня 2014 року Пушилін пішов у відставку. Перебуваючи в Москві, він відправив лист з проханням про звільнення з займаної посади за власним бажанням. На час осів у Москві, зайнявшись збором коштів на "допомогу Донбасу".
У вересні 2014 заявив про бажання брати участь у виборах "глави ДНР". За підсумками "виборів" став "депутатом", а 14 листопада обраний заступником голови "народної ради". 9 листопада Захарченко паралельно призначив Пушиліна на посаду "постійного повноважного представника республіки" на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську.

4 вересня 2015 року під час позачергового засідання "народної ради ДНР" було прийнято рішення про призначення Пушиліна спікером "народної ради республіки". Варто відзначити, що, маючи повноваження "представника в Мінську", Пушилін зближується з командою Суркова, і стає рупором його ідей в Мінську. Пушилін неодноразово озвучує тези про прямі переговори України з Донбасом, про необхідні зміни до Конституції України, широку автономію і багатьох інших.

Про те, що Пушилін - людина повністю підконтрольна Москві, можна судити за особистим його листуванням, яке в 2015 зламали і виклали в мережу Інтернет хакери "Українських кібер-військ". За свою лояльність до Суркова, Пушилін і отримав заповітну посаду глави "ДНР", щоправда поки в.о..

Що зміниться в "ДНР"

Сьогоднішнім призначенням Пушиліна, Сурков показав, що продовжує контролювати політичні процеси в "республіці". Для легітимізації влади Пушиліним на 11 листопада було призначено вибори глави "ДНР". Синхронно з "союзною республікою" на цю ж дату призначили свої "вибори" і в "ЛНР", перед цим подовжили повноваження ради та голови на термін з 4 до 5 років.
Для проведення виборів в Донецьк прибув політтехнолог Дмитро Конов (позивний "Чайка"). Саме він робив вибори Захарченка в 2014 році.

Насамперед в "республіці" почали зачищати конкурентів Пушілна. Так сьогодні з'явилася новина, що Тимофєєв "Ташкент" відправився в Москву, а в Донецьку його звинуватили в захопленні власності на суму 850 млн рублів. В "мінфін ДНР" зайшли аудитори під охороною людей у ​​балаклавах. Що стосується "міністра фінансів" Матющенко - вона також відбула до Москви і намагається заручитися гарантіями впливових осіб з оточення Козака. Неспокійне життя, найімовірніше, очікує і Трапезнікова. До виборів його навряд чи чіпатимуть, а от з посадою "віце-прем'єра" йому доведеться розпрощатися. "Дамоклів меч" також висить і над організацією "Оплот Донбасу".

Чому саме Пушилін

Трапезніков, який несподівано прийшов до влади, не володів ні харизмою, ні авторитетом серед населення. Трапезников не асоціювався із "російською весною", а за деякими відомостями, і зовсім був організатором ахметівських мітингів "За єдину Україну". Але, найголовніше, Трапезніков не зміг заручитися підтримкою московських кураторів.

Інший заступник Захарченка, Тимофєєв, хоч і володів певним впливом на процеси в "ДНР", мав величезний антирейтинг, в першу чергу через свої фінансові зловживання, злодійства і віджими. І те, що Ташкент досі живий, велика заслуга Захарченка, який прикривав Тимофєєва перед кураторами. Тепер же Тимофєєва прикривати нікому, і він вже скоро може повторити долю свого боса, якщо звичайно не віддасть все награбоване...

Ходили чутки, що на крісло Захарченка претендує колишній ватажок "Востоку" і "секретар РНБО" Ходаковський, але більше ніж вкидом назвати це не можна. Ходаковський давно втратив свій політичний вплив як в Донецьку, так і в Кремлі і максимум може претендувати на роль "кишенькового опозиціонера".

Пушилін залишався чи не останнім учасником "російської весни", які залишилися в політичних процесах і мають вплив в Донецьку. Немає сумнівів, що на "вибори" для видимості конкуренції з Пушиліним виставлять пару кандидатів - для створення образу "демократичних виборів". Те, що Кремль зробив ставку на Пушиліна, і "вибори" перетворяться на фарс, а "ДНР" перетвориться в велику фінансову піраміду - не викликає сумнівів. Ось тільки Пушиліну варто згадати, чим закінчуються всі фінансові піраміди. А також про долю колишніх "глав республік" - Болотова, Плотницького, Захарченко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас