ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Путін нагородив орденом контрактника-окупанта, який загинув на Донбасі

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про нагородження "орденом мужності" окупанта - 22-річного солдата-контрактника ВДВ Олексія Засова, який був ліквідований на Донбасі
Depo.Донецьк
5 квітня 2015 13:29
ФОТО: depo.ua
Путін нагородив орденом контрактника-окупанта, який загинув на Донбасі
Окупант, якого посмертно нагородив Путін

Про це повідомили в адміністрації Новоуральська, де жив загиблий боєць, пише уральський сайт E1.RU.

Нагорода, якою удостоєні посмертно екіпажі загиблої підводного човна "Курськ" та ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, вручена матері уральця 9 грудня 2014 гоку. На міському пам'ятнику воїнам, загиблим в локальних конфліктах, нарівні з солдатами-афганцями з'явиться прізвище Засова, а на будівлі школи, в якій він вчився з 1 по 9 класи, - пам'ятна табличка.

Засов загинув 29 серпня, коли, за офіційними даними, супроводжував гуманітарний вантаж. Дружині бійця Юлії у військоматі розповіли, що колону Олексія підірвали на території РФ, коли вона здійснювала марш-кидок. У той же час товариші по службі чоловіка заявили жінці, що бій був в Україні на Донбасі. Олексій потрапив у полон, де потім його вбили пострілом у потилицю. Тіло родині передали в закритій труні, який не дозволили розкривати.

Позицію сім'ї окупанта висловила двоюрідна сестра солдата Катерина Демидова. Вона розповіла, що "їм приємно, що подвиг брата оцінив сам Володимир Путін, але ціна нагороди занадто висока, а Льоша в Україні вчинив мужньо, але не подумав про рідних".

"Олексій був молодим хлопцем з великим майбутнім. Він завжди бачив себе в рядах захисників. Коли прийшов час служити, він не ховався від військкомату: з'явився особисто, без повістки. Йому подобалася армія, подобалося служити Росії, - розповіла Катерина. - На мій погляд, він, звичайно, вчинив мужньо, але не подумав про своїх близьких ... не подумав про нас. Нашій сім'ї дуже приємно, що Льоші вручать Орден Мужності посмертно, але аж надто висока ціна цього ордена".

Раніше Катерина заявляла, що Олексій встиг прослужити за контрактом всього півроку, перш ніж загинути в бою на Україні. Він починав службу в Ульяновську, а про те, що його перевели в Донбас, близькі родичі так і не дізналися, поки не сталася трагедія.