Поліція: Донецька адміністрація закупила неякісні "буржуйки" втридорога

Поліція підозрює, що в Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації придбали неякісні грубки для АТО за завищеними цінами

Depo.Донецьк
21 квітня 2017 10:30
ФОТО: depo.ua

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на ухвалу Краматорського міського суду від 4 квітня, передає Depo.Донбас.

"Поліція підозрює службових осіб Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА та підприємця у заволодінні бюджетними коштами під час закупівлі опалювально-варильних печей для населених пунктів Мар'їнського району", - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, у грудні минулого року департамент ОДА за переговорною процедурою замовив приватному підприємцю Андрію Кислову 300 опалювально-варильних печей ("буржуйок") на загальну суму 630 тис. грн. Закупівлю провели у зв'язку з порушенням газопостачання населених пунктів Мар'їнського району, який знаходить в зоні АТО на лінії розмежування.

"Закупівельна ціна склала 2100 грн. за пічку. За інформацією СБУ, вартість печей завищена більш ніж у два рази від ринкової. Крім того, підприємець придбав печі у волонтерів за ціною 800-900 грн", - йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що слідчі встановили, що підприємець по факту поставив департаменту 214 печей на загальну суму 450 тис. грн.

"При чому їх технічна специфікація не відповідає нормам договору. Печі неякісні і непридатні до довготривалого використання в побутових умовах", - пишуть НГ.

Зазначається, що у грудні 2016 року департамент з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА також без проведення тендеру уклав угоду з ТОВ "Ливарна компанія "Символ" щодо закупівлі "буржуйок" на 1,18 млн грн по 698 грн кожна. В подальшому ціна договору була зменшена до 370 тис. грн за 206 печей.

"Суд задовольнив клопотання слідчих Краматорського відділу поліції ГУ Національної Поліції в Донецькій області, які розслідують кримінальне провадження №42017051390000009 від 27.01.2017, і надав їм доступ до документації щодо закупівлі опалювально-варильних печей у підприємця та ТОВ "Ливарна компанія "Символ", які знаходяться в департаменті ОДА", - повідомляють у матеріалі.

Повідомляється, що ТОВ "Ливарна компанія "Символ", яке зареєстроване в Києві, належить луганчанам Вячеславу Ганусенку, Олександру Нікітченку та Віктору Кривчикову, а також ТОВ "ІФК "Символ" Віктора Малєва та Лілії Акішиної. Керівник "Ливарної компанії "Символ" Дмитро Акішин.

"На сайті Донецької ОДА вказано, що департамент з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи очолює Валерій Кобижка", - повідомляють у матеріалі.

Нагадаємо, що днями на Донеччині Мар'їнська РДА хотіла закупити 118 книг російських видавництв і всього 7 українською для місцевої бібліотеки. Голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський повідомив, що торги на Prozorro, які виставив відділ культури і туризму Мар'їнської РДА, зупинені.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас