Окупований Донецьк: Бойовики жирують, жителі у розпачі і страху (ФОТО)

Журналіст зі Словаччини Томаш Фарро відвідав окупований Донецьк і розповів про свої враження від міста та жителів

Як передає Depo.Донбас, про це повідомляють "Донбасс.Реаліі".

Повідомляється, що це не перший візит Фарро до окупованого Донбасу, тому наразі він мав можливість побачити зміни, які відбулися там.

"За останній рік місто, мені здається, стало більш "контрольованим", працює транспорт і громадські служби. На вулицях стало більше людей. Є дуже багато тих, хто повернувся - переселенців як з України, так і з Росії. Є й просто приїжджі з Росії, зустрічав таких людей", - розповів він.

За його спостереженнями, російський бізнес намагається почати працювати та інвестувати в окуповану територію, а місцевий бізнес цьому не радий, бо росіяни займають ринок.

"Вони відкривають магазини, займаються перепродажем, але про які-небудь виробництва або фабрики я не чув. У місцевого бізнесу виникли проблеми з приходом росіян. Донецькі підприємці небагаті, їм дуже складно конкурувати з російськими компаніями", - розповів Фарро.

Крім того, за його словами, в окупованому Донецьку все працює за допомогою або з дозволу "уряду".

"Якщо Росія вирішить дати пільги комусь в якій-небудь сфері - це буде чудово для цієї людини. У Донецьку ви не зможете зробити нічого без "дозволу", обов'язково доведеться заплатити", - зазначає Фарро.

Про пересічних громадян він каже - розчаровані. Люди прагнуть поїхати з цієї території, бо не мають перспектив. Він уточнює, що на підконтрольній прифронтовій території також переважає "мандрівний" настрій. Однак тут люди говорять про виїзд на заробітки до Європи. Жителі окупації ж зазначають, що їм байдуже, куди виїжджати.

"Люди розчаровані і дуже схвильовані, у них немає грошей і роботи... Якщо говорити про рівень задоволеності життям, про перспективи роботи і про майбутнє, то люди в Донецьку в розпачі. Багато на підконтрольній Україні території скажуть, що я хочу отримати біометричний паспорт і виїхати в Європу. У Донецьку скажуть: я хочу поїхати "в Україну", в Росію, хоч куди-небудь", - каже він.

Також журналіст зазначає, що чимало донеччан вже їздили на Росію і в Україну, однак не змогли реалізувати себе, знайти роботу.

Фарро також відзначив посилену роботу з пропаганди. За його словами, ще минулого року на окупованій треиторії не говорили так багато про Росію. Нині ж на кожному кроці висять банери про "єдність з Росією" і у розмовах з місцевими це також відчувається.

"Це - важка пропаганда. Там працює багато російських журналістів. Багато також іноземних журналістів, які працюють на пропагандистську машину "ДНР". У простих людей є вільний доступ до правдивої інформації, наприклад, інтернет, але вони часто їм не користуються",- розповів Фарро.

Він зазначив, що рік тому у розмовах із ним місцеві говорили: "ми - не Україна, ми - не Росія, ми - Донецьк".Наразі жителі Донецька більше відкриті для Росії

"Цього року в одному з парків на столі бачив великий плакат з написом: "Я люблю Донецьк, я люблю Росію". І таких речей у місту багато. Минулого року я такого не бачив",- каже Фарро.

При цьому журналіст також відзначив, що пропагандисти підтримують постійний страх і у жителів розвинулася справжня параноя.

"Підтримується образ України як "ворога-фашиста". Там потрібно дивитися, що і як ти робиш, дуже легко потрапити в біду. У минулому році у мене була "акредитація", я знімав на велику професійну камеру, але мене ніхто ні про що не питав. У цьому ж році у мене не було "акредитації", і у мене була маленька камера - і варто було тільки почати знімати будинок, як леді з цього будинку відразу викликала "поліцію", - розповів журналіст.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme