Нові кафешки та вода з крану: Як в окупованому Донецьку життя "налагоджується"

В окупованому Донецьку кажуть, що життя потроху налагоджується, бо у місті знову є де розважитися, однак там же є чимало людей, які радіють тому, що в крані раз на тиждень з'являється вода

Про це пише Depo.Донбас з посиланням на Радіо Свобода.

Як розповіла донеччанка Марія, до блокпостів, які вона перетинає регулярно, поступово звикаєш.

"Просто люди, які мають зброю, вважають себе господарями життя. Вони можуть просто не пропускати людей декілька годин, можуть когось відправити назад – або пропуск недійсний, або у валізах щось заборонене за новими "правилами", а бо просто так", – розповідає дівчина.

Зазначається також, що перепустка для того, щоб потрапити на окуповану територію, оформлюється близько тижня.

Інший мешканець окупованого Донецька розповідає, що бойовики "ДНР" збирають з населення плату за комунальні послуги. Квітанцій, звісно ж, ніхто не дає. Сплачують у "Центральному республіканському банку", просто помножуючи на два.

"У нас тут немає ніяких квитанцій, ніхто їх нікуди не носить. Заповнюємо ми їх по книжках, по лічильниках. Ніхто квитанції не приносить, все заповнюєш сам. Скажімо так, оплачуєш за цінами довоєнним, помноженими на два, бо тут "рублева зона", – каже Дмитро.

На полицях магазинів окупованого Донецька, кажуть місцеві, зараз є абсолютно всі необхідні товари, однак – російського виробництва. Українські продукти знайти практично неможливо.

"Можливо, українські привозять контрабандою, а так ні – все російське. Постачань інших нема. Російські та білоруські", – розповідає житель міста.

А Марія зазначає, що найбільший торговельний центр "Донецьк-Сіті" поступово відновлюється.

Те ж саме кажуть і про нічне життя великого міста. Тут, незважаючи на окупацію і "комендантську годину", вирують розваги. Місцеві відзначають, що впродовж останнього року чимало заклдів відновили свою роботу. Попит такий. що необхідно заздалегідь бронювати столик.

"У центрі відкрилось багато закладів. Наприклад, влітку, коли я там була, в обідню перерву не можна було знайти вільного місця, про вечір я взагалі мовчу. Треба завчасно резервувати столики", – розповідає донеччанка Марія.

При цьому вона зазначає, що "комендантську годину" ніхто не скасовував і нічні клуби прцюють лише до 22:00 години. Взагалі дівчина зазначає, що у місті правила нескладні.

"Краще, по-перше, брати з собою паспорт постійно, по-друге, не з'являтися на вулиці в такий час", - каже вона.

Втім не всім в окупованому місті життя видається таким простим і веселковим. Є чимало тих, кому для радоті достатньо води з крана.

"Настрої у людей полярні. Хтось, задоволений життям, каже: "У нас все добре, все чудово. Відкрилась нова "кафешка" біля будинку. Влаштувались на роботу. Чудово живемо". Інші розповідають: "Так добре живемо, чудово, сьогодні увімкнули воду вперше за тиждень", – розповідає Марія.

Вона каже, що більшість людей стали заляканими, мовчазними і намагаються не звертати уваги на "військові справи".

Нагадаємо, що в окупованому Донецьку, за кілька кілометрів від бойових дій, вже давно вирує дороге нічне життя, яке забезпечують місцеві бізнесмени.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme