Ніхто не знає, де зараз бойовики тримають Асєєва, - правозахисниця

Наразі ніхто не може точно сказати, де бойовики "ДНР" утримують журналіста Станіслава Асєєва, який більше двох років перебуває у них в полоні

Як повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости", про це розповіла представниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

"Про Станіславі Асєєв, на жаль, точної інформації немає взагалі, і давно не було ніяких новин. Ми зараз навіть не маємо можливості сказати - чи дійсно він до сих пір утримується на території колишнього арт-заводу "Ізоляція" [в Донецьку], де за нашою інформацією він був, чи вже немає", - розповіла вона.

Вона зазначила, що Асєєва включили у списки на обмін і це має якось допомогти убезпечити його.

"Ми дуже сподіваємося, що оскільки його ім'я включено в списки обміну, і публічність, яка не розкриває в'язниці і не ламає решітки, але вона створює вакуум безпеки над людиною, хоч якийсь в ситуації, коли немає ніяких гарантій", - сказала Матвійчук.

За словами колишнього в'язня "ДНР", вченого-релігієзнавця і викладача Асєєва Ігоря Козловського, інформація про полоненого правозахисникам відома тільки в загальних рисах, а про стан його здоров'я і загостренні захворювань можна тільки здогадуватись.

"Якщо ми говоримо "загострюється хвороба", потрібен же діагноз, а діагноз ніхто не може поставити, і там ніхто в цьому не зацікавлений, щоб ставити діагноз, тому що, якщо це буде записано, наприклад, в лист тих, хто знаходиться в полоні, в своєрідну "медичну карту", але вони в неї все не пишуть, якщо людина навіть скаржилася, тому що ця "карта" потім буде передаватися під час обміну, звільнення людини. Тоді будуть питання до тих, хто утримував", - розповів Козловський.

При цьому відн зазначив, що нарзі точно відомо лише те, що зі здоров'ям Асєєва дуже погано.

Нагадаємо, Асєєв знаходиться в ув'язненні, за різними даними, з травня або червня 2017 року. Спочатку він просто зник, два тижні про нього нічого не було відомо. Пізніше в "ДНР" визнали його затримання і звинуватили в шпигунстві на користь України.

30 вересня журналіст Станіслав Асєєв зустрів своє 30-річчя у полоні "ДНР", де він знаходиться вже більше двох років.

Президент України Володимир Зеленський розповів, що докладає максимальних зусиль для повернення усіх громадян України і особливо Асєєва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook