На окупованій Донеччині в тюрмах "ДНР" сидять близько 500 російських найманців

На окупованій Донеччині в тюрмах "ДНР" сидять російські найманці, кількість яких коливається від 150 до 500 осіб

Як пише "Новая газета", це громадяни Росії, яки приїжджали воювати за міфічну "Новоросію" на Донбас з 2014 року, передає Depo.Донбас.

За даними одного з "офіцерів "ДНР", який попросив не називати його ім'я, офіційно за чотири роки було заарештовано понад 480 росіян. Зустрічалися навіть такі фантастичні звинувачення, як шпигунство на користь Росії. Зараз, за його словами, в СІЗО залишилося близько 150 осіб. Доля решти невідома.

Російський публіцист Роман Манекін, який переїхав в окупований Донецька в березні 2014 року і сам двічі ставав жертвою викрадень, розповідає, що восени минулого року у нього на руках був список 300 громадян РФ, що містилися в місцевих СІЗО.

"У списку були тільки позивні, - каже Манекін. - І тому я не можу стверджувати, що загальна кількість укладених саме триста. Якщо говорити про пред'явлених звинуваченнях, то в найважчих випадках мова йшла про вбивства мирних громадян. Кримінальний кодекс "ДНР" в таких випадках передбачає смертну кару. Що стосується обвинувачених в "ДНР" по важким статей, то, як правило, ніхто з них свою провину не визнає".

Також Манекін пояснює, що росіянам в донецьких в'язницях і колоніях доводиться особливо важко. Адже більшості місцевих передають посилки з волі, що в жахливих умовах виправних установ допомагає вижити.

Джерело в "Союзі добровольців Донбасу" (тільки через СДД в гарячу точку відправлялося воювати більше 10 тисяч росіян) стверджує, що росіян в катівнях "ДНР" сьогодні сидить більше 500.

"Влада Росії не роблять заради звільнення наших громадян ніяких дій, - пояснює співрозмовник в СДД. - Вони - поза законом. Як тільки ці хлопці перейшли кордон, їх просто змило в унітаз".

Видання поспілкувалося з колишнім найманцем Олексієм, якому вдалося заплатити викуп і вийти з тюрми "ДНР".

Він приїхав у "ДНР" в 2014 році воювати проти "фашистів", але швидко зрозумів правду і розчарувався. У 2015 після захоплення Дебальцевого, потрапив у полон через "незаконний обіг зброї і "віджимання" майна.

Олексію довелося умовляти рідних знайти потрібну суму. В результаті вдалося зібрати 800 тисяч рублів. Викуп в Ростові передали посереднику нібито за послуги адвоката.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme