МінТОТ вимагає допуску міжнародних експертів на "Стирол" у Горлівці (ФОТО)

Український уряд планує звернутися до міжнародних організацій, з вимогою про допуск представників і експертів на концерн "Стирол" в окупованій Горлівці на Донеччині

Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і ВПЛ Вадим Черниш, передає Depo.Донбас.

За його словами, метою такого візиту має стати перевірка стану підприємства, на якому, за даними міністерства, у великій кількості зберігаються небезпечні хімічні речовини.

"За інформацією МінТОТ, отриманої з різних джерел, на підприємстві протягом 2018 року зберігалося кілька десятків тонн небезпечних хімічних речовин, на початку 2018 року їхня обсяги іноді доходили до 80 тонн аміаку", - сказав Черниш.

За його словами, нині готується звернення до правоохоронних органів з викладом фактичної інформації, оскільки в міністерстві хочуть з'ясувати реальну обстановку на хімпідприємстві.

Крім того, наголошується, що на підприємстві, яке нині контролюється бойовиками "ДНР", немає "жодних превентивних заходів для того, щоб забезпечити місцеве населення захисним обладнанням, захисними матеріалами, ніяких інструкцій, ніяких інформаційних повідомлень як себе вести в разі небезпеки".

У міністерстві попереджають, що у небезпеці не лише Горлівка, а й сусідній Торецьк, який під контролем української влади.

Довідка: ЗАТ "Концерн Стирол" до початку військових дій займалося виробництвом аміаку, карбаміду, аміачної селітри, полістиролу, а також неорганічних солей і органічних смол.

У "ДНР" заявили, що підприємство частково відновить свою роботу. Однак, за даними МінВОТ, підприємство досі не працює, а навпаки - майже припинило свою діяльність.

"На супутникових знімках підприємства ЗАТ "Концерн Стирол" видно, що теплових дій не відбувається: рух залізничного та автомобільного транспорту відсутній, не проводяться роботи з відвантаження та підвозу сировини і виробленої продукції. Це ясно свідчить про консервацію підприємства, а значить - і подальшому зберіганні на його території небезпечних речовин", - повідомляють у міністерстві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас