Де причаїлася українська мова в окупованому Донецьку

У центральній частині окупованого Донецька ще можна побачити кілька українських табличок з назвами вулиць, а також дорожні покажчики українською та англійською, встановлені в Донецьку спеціально до футбольного чемпіонату Євро 2012

Бойовики довго не приділяли цьому уваги, проте в останні кілька років все ж вирішили "навести порядок "і перевести все адресні написи російською, передає Depo.Донбас з посиланням на "Донбас Реалії".

В іншому місці тут не зустріти українських вивісок, оголошень або газет. Мова торгівлі, реклами, мистецтва і офіційної документації - російський. З початком війни з міста виїхали багато торгових мереж, супермаркети, національні банки і компанії. В залишені приміщення "заселилися" нові господарі, встигнувши відкрити закладу з місцевими назвами.

До останнього, а саме грудня 2015 року, в Донецьку продовжувала працювати Кав'яня "Львівська майстерня шоколаду", де обслуговування клієнтів і меню було на українському. Тепер в захопленому будинку розташувалося місцеве кафе "Caramelle".

Ось тут була "Львівська майстерня шоколаду".

Тако вона виглядала раніше.


Також не чути в Донецьку української мови та пісень. Хоч як би намагалася місцева пропаганда заявити про рівні права і можливості для двох "державних мов", український разом з культурою ігнорується на масових і офіційних заходах. З одного боку, він підноситься як частину "ворожої ідеології", а з іншого - присутність його в так званій Конституції виглядає як поблажливість до україномовного населення.

Нагадаємо, 2 грудня ватажок "ДНР" Денис Пушилін запропонував зробити російську мову єдиною "державною" на підконтрольній Росії Донецькій області. Для цього необхідно внести зміни у так звану "конституцію" "ДНР". 

На сьогодні в "ДНР" "державними мовами" є російська та українська, проте українською не мовить жоден телеканал або радіо, підконтрольне "ДНР". Також українською не викладають у школах та "вузах" на окупованому Донбасі. Фактично статус "державної" в "ДНР" українська мова ніколи не мала.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"