Бойовики "ДНР" закопали на Донбасі радіаційні відходи з Росії

Терористи затопили шахту з ртуттю і скинули в неї радіаційні відходи

Бойовики "ДНР" закопали на Донбасі радіа…

Екологічна ситуація на тимчасово окупованій частині Донецької області найближчим часом може стати абсолютно неконтрольованою, про це в Facebook пише координатор групи ІС Дмитро Тимчук, повідомляє Depo.Донбас.

"Група ІС отримала інформацію про зупинку окупаційною адміністрацією сухої консервації шахти "2-біс", яка входила до складу Микитівського ртутного комбінату" (закритий у 1995 році, розташований у місті Горлівка Донецької області)", - пише Тимчук.

За його словами, в жовтні "влада ДНР" звільнила всіх працівників, які обслуговували й експлуатували насосні установки, а станом на початок листопада 2018 року було зупинено відкачування води з гірських виробок шахти "2-біс" і "Нова".

У свою чергу, експерти заявили, що затоплення ртутної шахти може призвести до просідання ґрунту під руслом каналу "Сіверський Донець - Донбас" і руйнування водоводу.

"Упродовж 2016 року бойовики масово вирізали метал на збагачувальній фабриці та інших об'єктах цього підприємства. У квітні 2017 року мешканці Горлівки, які проживають у селищі Бесарабка, стали свідками перебування на території комбінату "військових у хімічному захисті з характерними знаками радіаційної небезпеки". До території закинутого "Микитівського ртутного комбінату" з боку селища Ртутний під'їхали кілька КАМАЗів із номерами: ДК 42-03, ДК 41-10, ДК 43-08, після чого два десятки російських військовослужбовців у формі хімічного захисту із згаданими знаками радіаційної небезпеки розвантажили бочки і перевезли їх на територію закинутого ртутного комбінату", - додав Тимчук.

За даними групи ІС, таким чином військовослужбовці ЗС РФ здійснювали складування і захоронення радіаційних відходів, вивезених із території Росії.

Окремо експерти зазначили, що затоплення виробок шахти "2-біс" і "Нова" загрожує серйозними проблемами всьому регіону: крім питання захоронення радіаційних відходів із РФ, йдеться і про подальше різке підвищення вмісту ртуті в землі і воді.

Раніше представники ООН заявили, що Донбас через військові дії перебуває на межі екологічної катастрофи. За оцінкою експертів Програми ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), внаслідок конфлікту на Донбасі зруйновані екосистеми на території щонайменше 530 тисяч га, зокрема у 18 природних заповідниках загальною площею 80 тисяч га, постраждало 150 тисяч га лісів.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme