"Історія бойовиків від давнини до сьогодення": чого вчать дітей в окупації (ФОТО)

У школах окупованого Донецька дітей навчають "історії бойовиків" та забороняють уроки праці

Про це пише Сегодня з посиланням на місцевих жителів, передає Depo.Донбас.

Повідомляється, що у школах окупованого Донецька вчителів не вистачає, бо їх чисельність значно скоротили через брак коштів. При цьому зазначають, що "під роздачу" попали не лише викладачі української. Непотрібними стали і вчителі хімії, фізики, історії, фізичної культури.

"Історія бойовиків від давнини до сьогодення": чого вчать дітей в окупації (ФОТО) - фото 1

Повідомляється, що за невідомих причин окупаційне "міністерство" визнало непотрібними уроки праці у хлопців і заборонило копати грядки біля школи.

Цікаво, що поняття "Україна" окупанти намагаються замінити у головах дітей поняттям "Донбас". А географію та історію діти вчать за російськими підручниками, через що батькам вдома доводиться проводити незапланову політінформацію.

"Дитина прийшла додому і запитала: "Ми вчимо, що таке тайга. А де у нас тайга?". Довелося пояснювати 8-річному школяреві, що ми живемо в іншій країні. Заодно дитина дізналася слово "окупація", - поділився житель Донецька Олександр Вольтін.

Повідомляється й про одну з "новинок" окупантської "освітньої реформи" - це уроки за участі озброєних бойовиків. Здебільшого таке проводиться у старшокласників і називається "патріотичним вихованням".

"Історія бойовиків від давнини до сьогодення": чого вчать дітей в окупації (ФОТО) - фото 2

У матеріалі зауважують, що серед вчителів трапляються прихильники окупаційної влади і свою любов до бойовиків та їхніх ватажків педагоги намагаються "передати" дітям. Часто це перетворюється на абсурд.

"Завдали домашнє завдання у вигляді реферату на тему "Історія "ДНР ". Жартома син запитав вчительку, чи треба додати в назву реферату "від стародавніх часів до наших днів". Викладач жарт не зрозуміла, сказала: "У принципі можна", - розповів батько десятикласника Юрій Мангул.

Втім, автори матеріалу зауважують, що серед старших школярів в окупованому Донецьку чимала кількість розуміють, що відбувається і ставляться до цього як до тимчасового і неминучого.

Так, мати одніє з 11-класниць каже, що її дочка навчається на екстернаті в одній зі шкіл Маріуполя.

"Вона не вважає "республіку" скільки-небудь значущим явищем, називає Донбас окупованим і переписується в мережах з друзями з різних куточків України. Так що за її атестат і за її голову я спокійна - розповіла мама майбутньої випускниці Аліни. 

Нагадаємо, що у "ДНР" вирішили перекваліфікувати вчителів української мови та літератури на викладачів російської.

Крім того, повідомлялось, що частина школярів на окупованому Донбасі навчається за підручниками Росії.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme