ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Звільнений боєць розповів подробиці катування у полоні терористів (ФОТО)

Українського солдата Романа Мащенка вдалося обміняти на тіла 3 бойовиків"ДНР"
Depo.
8 червня 2015 22:55
ФОТО: depo.ua

"Мене катували, щоб вибити потрібну розповідь про Мар'їнку",- каже боєць.
"Інформація озвучено мною на камери пропагандистських російських журналістів в Донецьку була виголошена під загрозою смерті. Після двох допитів, побиття, погроз на адресу моїй сім'ї, прикладеного пістолета до скроні я сказав те, що вони хотіли...", -  про це пише прес-центр АТО на своій сторінці у "Фейсбуку", передає Донбас.depo.ua.

Сьогодні у Краматорську відбулася прес-конференція за темою "Чергові факти інформаційної агресії проти України", в який взяв участь Роман Мащенко, боєць 28 механізованої бригади, якого у ході бойових дій у Мар'їнці 3 червня було захоплено в заручники бойовиками. Вчора Романа вдалося обміняти на тіла трьох бойовиківтак званої "ДНР".

Звільнений боєць розповів подробиці катування у полоні терористів (ФОТО) - фото 1

Нагадаємо, що справа з солдатом Романом Мащенком викликала резонанс через прес-конференцію в Донецьку, на якій він перед представниками російських ЗМІ заявив, що нібито підрозділи Збройних Сил України грубо порушили Мінські домовленості та пішли в наступ на позиції бойовиків "ДНР". Почула російська телеаудиторія і про нібито великі втрати з боку української сторони, і про низький бойовий дух у нашому війську.

Звільнений боєць розповів подробиці катування у полоні терористів (ФОТО) - фото 2

Роман розповів про три дні знущань над ним, про те, що його слова були заздалегідь озвучені бойовиками і не відображають реальної картини подій під Мар'їнкою. Журналісти у Донецьку ставили йому заздалегідь підготовлені запитання і отримували на них відповіді, що повністю повторювали брехню російських медіа, і були підготовлені ідеологами та пропагандистами так званої "ДНР".
Під час прес-конференції в Краматорську журналісти звернули увагу на добре помітні зовні наслідки фізичного та психологічного тиску на Романа Мащенка з боку бойовиків "ДНР".

Звільнений боєць розповів подробиці катування у полоні терористів (ФОТО) - фото 3

"Піар-комбінація під час прес-конференції в Донецьку за участю українського солдата, була черговою провокацією та спробою дискредитувати Збройні Сили України та нашу державу. Це є черговим підтвердженням того, що самопроголошені республіки на окупованих територіях Сходу України систематично порушують Мінські домовленості та регулярно вдаються до нових спроб із продовження агресії та виправдання своїх злочинних дій протии суверенітету та територіальної цілісності України" - йдеться в повідомленні прес-центру АТО.

3 червня поблизу Мар'їнки в ході наймасштабнішого за останні місяці протистояння між силами АТО та бойовиками "ДНР" внаслідок професійних й злагоджених дій українських воїнів та оперативних дій керівництва штабу АТО атаку бойовиків було успішно відбито, ворог зазнав значних втрат у живій силі та техніці. В ході бою під Мар'їнкою було знищено 80 бойовиків, понад 100 - поранено. Також знищено 10 одиниць бронетехніки загарбника.

Окрім цього, українські військовослужбовці затримали 13 диверсантів, серед них одного громадянина РФ.

Сьогодні під Мар'їнкою було поранено 4 військових.