ЗМІ: Ахметов може повернути частину акцій "Укртелекому" в державу

Фонд державного майна приступив до процедури примусового розірвання договору про приватизацію "Укртелекому"

Керівництво Фонду держмайна передало всі необхідні матеріали в свій юрдепартамент з метою ведення претензійно-позовної роботи щодо розірвання договору та повернення проданого ним пакета акцій Укртелеком в державну власність, пише Ліга.net.

На такі заходи довелося піти вимушено. Як пояснюють у фонді, за результатами проведеної в лютому 2017 року підсумкової перевірки виконання покупцем договору про приватизацію від 2011 року було встановлено, що ЕСУ (дочірня компанія СКМ і власник 92,79% акцій в Укртелекомі) не виконує частину взятих на себе зобов'язань.

Зокрема, мова йде про необхідність внесення інвестицій в грошовій формі, створенні і передачі в держвласність системи урядового зв'язку та відомчих мереж спеціального зв'язку.

Як повідомляє фонд, в кінці лютого покупець намагався оскаржити результати перевірки в досудовому порядку. Але 22 березня комісія ФДМ повторно розглянула їх результати і вирішила не міняти рішення.

Як повідомили кілька джерел видання на телеком-ринку, можливо, держава намагається укласти з СКМ угоду і намагається домогтися найкращих умов. Ці припущення підтверджують і нещодавні заяви голови фонду Ігоря Білоуса.

Відомство не в захваті від ідеї управління великою телеком-компанією. "...ми напевно отримаємо судовий процес на велику суму, яку не зможемо виплатити. Кому ми продамо його потім за 11 млрд гривень? Потрібен компроміс", - заявляв Білоус.

Як повідомляють співрозмовники на ринку, цей компроміс, швидше за все, буде досягнутий найближчим часом.

Полягати, за їхніми словами, він буде в тому, що держава в особі держбанків отримає в Укртелекомі неконтрольний пакет акцій (близько 40%) в обмін на реструктуризацію боргів і продовження ще на кілька років термінів їх виплати.

В кінці квітня в Укртелекомі пройдуть загальні збори. Як стверджують джерела, в їх ході в наглядову раду, швидше за все, будуть введені нові члени від держави. Як зазначає видання, вони розділять всі тяготи нагляду за активом разом зі ставлениками СКМ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ПАТ "Укртелеком", що входить до групи СКМ Ріната Ахметова, припиняє з 1 березня надавати послуги зв'язку на непідконтрольну частину Донецької області через втручання невстановлених осіб в роботу мережі і захоплення офісу озброєними особами.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme