Житло для переселенців: Стало відомо, як Україні може допомогти Банк Ради Європи

В Україні аналізують діючі житлові програми для переселенців і учасників АТО / ООС і працюють над новою комплексною, атакож над тим, щоб увійти до " Банку розвитку Ради Європи", який би допоміг з фінансуванням житлових програм

Про це розповів глава правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву ( "Держмолодьжітло") Сергій Комнатний, передає Depo.Донбас з посиланням на "Донецкие новости".

"Ми і далі будемо співпрацювати з органами місцевого самоврядування, і залучати ще більше фінансування, і розробляти нові програми. Регіон Києва та Київської області для нас є пріоритетним - його потрібно зрушити з місця", - сказав він.

За словами Комнатного, ключовими моментами реалізації регіональних програм для молоді, переселенців і учасників АТО / ООС в Києві та Київській області є політична воля депутатів місцевого самоврядування, бажання виконавчих комітетів фінансувати такі програми і передача таких програм в регіональний комітет "Держмолодьжітло".

"По Київській області два роки вже не фінансуються (регіональні житлові програми), по місту Києву - не було ніколи (місцевих житлових програм)", - зазначив Комнатний.

Він повідомив, що зараз його відомство і створена за дорученням прем'єр-міністра України робоча група працюють над новою комплексною житлової програмою: "Аналізуємо всі житлові програми. Ми повинні вибрати найбільш оптимальні, чітко прописати в новій програмі механізми, виконавців, і найголовніше - джерела фінансування. Ми повинні і будемо і надалі співпрацювати з нашими міжнародними партнерами над створенням ще більш зручних, більш прозорих електронних сервісів, які зможуть використовувати люди під час спілкування з Держмолодьжітло".

"Але найголовніше - ніяких місцевих бюджетів, ніякого державного бюджету не вистачить, щоб кардинально змінити ситуацію в частині забезпечення житлом таких категорій як ВПЛ, тому що їх дуже багато у нас - понад 1,4 млн; учасників АТО, молодих громадян. І нам необхідно співпрацювати з міжнародними фінансовими інституціями, які працюють в інших країнах", - підкреслив Комнатний.

Він проінформував, що фахівці "Держмолодьжітла" вивчили досвід Балканських країн, Грузії, Молдови, які в свою чергу зіткнулися з проблемою забезпечення житлом біженців і переселенців і дійшли висновку, що жодна з цих країн не вирішили житлову проблему без допомоги і участі міжнародних фінансових інституцій.

"Є фінансова інституція, створена безпосередньо Радою Європи - це" Банк розвитку Ради Європи", який фінансує соціальні житлові проекти для таких категорій громадян. Для того, щоб ми могли цим скористатися і створити спільний продукт, Україна повинна стати членом цього банку. Ми над цим працюємо, в тому числі з міністерствами у справах ветеранів, регіонального розвитку та за підтримки проекту Ради Європи "Внутрішнє переміщення в Україні", - розповів глава" Держмолодьжітла".

Нагадаємо, за підсумками реалізованої в грудні 2019 року нової житлової програми "Іпотека під 3%" внутрішньо переміщені особи (ВПО) і учасники АТО / ООС придбали найбільше квартир в Києві, Харківській та Одеській областях

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme