ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Жахаючий репортаж про 4 тис. людей, що піддалися тортурам проросійських бойовиків

З'явився репортаж про нелюдські тортури проросійськими бойовиками 4000 осіб на Донбасі
Depo.
19 травня 2016 20:59
ФОТО: depo.ua
Жахаючий репортаж про 4 тис. людей, що піддалися тортурам проросійських бойовиків
Жахаючий репортаж про 4 тис. людей, що піддалися тортурам проросійських бойовиків

Репортаж Саманти Майєр "Жахаючий репортаж: 4000 чоловік піддалися тортурам проросійських сепаратистів" опублікованій на сайті видання The Huffington Post, передає Depo.Донбас.

У червні 2014 року ветеринара Олександра Грищенка схопили озброєні люди і кинули до в'язниці. Командував у в'язниці Олександр Олександрович - більш відомий як "Бетмен". Разом зі своїми колегами він щодня готувався до тортур. 

Грищенко розповів про ті події: "Один називав себе "Маніяк", "Божевільний". Він щосили вдарив мене в груди. Я впав на землю. Інший з позивним "Янек" вдарив мене електрошокером".

Ветеринар розповів історію своїх тортур німецької радіостанції "Deutschlandfunk", яка вперше повідомляє про масові катування українських громадян в окупованих районах.

Масштаби тортур, про які повідомляє "Deutschlandfunk", просто лякають: 4000 людей в заручниках.

Олександра Матвійчук з НУО "Центр громадянських свобод" розповіла радіостанції: "Ми опитали 165 осіб, які пройшли через пекло. Ми можемо довести, що минулого літа в заручниках перебували 4000 осіб. Ймовірно, реальні цифри ще вище, тому що захоплення заручників відбувається і сьогодні".

Зрозуміло, що "ополченці" в східних областях України діють "по милості" Володимира Путіна. З Росії вони отримують зброю, гроші і техніку. Якщо терористи масово катують людей, значить, це влаштовує президента Росії, інакше він не став би бездіяти. Деталі тортур у в'язницях жахливі. У будівлі Луганського університету, Грищенко катували протягом трьох днів.

Необгрунтовані причини для тортур

Голого та закривавленого ветеринара жорстоко били. Один з чоловіків щосили вдарив його по верхній частині тіла, а потім ще й гумовим молотком. Інший зламав йому ребра, коли бив ногами, розповів Грищенко.

"Бетмен" запідозрив, що він шпигун, тому що фотографував місто по дорозі на роботу. Під час свого чотиримісячного ув'язнення, він нарахував, щонайменше, сотні полонених. Всіх їх незаконно утримували з необґрунтованих причин. Один випив забагато пива на вулиці, інший був в місті через 5 хвилин після комендантської години, у третього в паспорте замість кольорового було чорно-біле фото.

Звільнені і укладені.

Але ув'язнені були змушені не тільки терпіти нескінченні години тортур, їх примушували до важкої роботи. "Багатьох схопили під хибними приводами, щоб вони наповнювали мішки піском, будували барикади, завантажували або вивантажували вміст вантажівок, чинили техніку. Їм потрібна була безкоштовна робоча сила", - розповів Грищенко "Deutschlandfunk".

Після декількох місяців тортур одному з ув'язнених вдалося вкрасти мобільний телефон. Для нього це був перший контакт із зовнішнім світом за довгий час.

13 листопада 2014 року поліції, нарешті, вдалося встановити місцезнаходження Грищенко та інших ув'язнених. Хоч ватажок "ЛНР" Ігор Плотницкий говорив, що "Бетмена" судити а злочини, але цього не сталося.

79 нелегальних в'язниць для тортур в Луганську і Донецьку

Схоже, що те, що сталося в колишній будівлі університету, звичайна справа в терористичих республіках. Правозахисні організації виявили 79 в'язниць для тортур в так званих "Донецької і Луганської народних республіках".

Без грошей і перспектив.

Грищенка відпустили тільки 29 грудня 2014 року - без грошей, телефону, ключів від будинку, паспорта і в літньому одязі посеред зими. Він відчував себе, як бездомний, з брудними, довгим волоссям. Олександр Грищенко втік до Києва. Там він ділить житло з 30 іншими людьми. У нього немає роботи, і він не отримує психологічну допомогу.

Протягом багатьох місяців жахливі події в тюрмах документували 17 українських правозахисних організацій. Тепер результати були передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. З української сторони також були тортури, але винуватці були притягнуті до відповідальності. А кати-бойовики як і раніше залишаються безкарними.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас