Заступник губернатора Луганщини розповіла жахливу правду про кола пекла переселенців

Заступник губернатора Луганщини Ольга Лішик розповіла про кола пекла, які проходять переселенці в Марківському районі області

Заступник губернатора Луганщини розповіл…

На своїй сторінці у Фейсбуці Лішик написала, що відвідала в Марківському районі управління соціального захисту, Пенсійного Фонду і відділення Ощадбанку, з метою перевірки оформлення документів і виплат переселенцям, передає Depo.Донбас.

Судячи з розповідді, лішик була шокована побаченим, як реалізується скандальна постанова Кабміну.

За даними Лішик, в Луганській області зареєстровано 285 тисяч переселенців, з них 208 тисяч пенсіонерів.

"В Марківському районі основне населення складає біля 15 тис. 800 осіб, а внутрішньопереміщених осіб на сьогодні зареєстровано 23 тис 842, з них 19 тис. 641 пенсіонери", - написала вона.

Лішик також повідомила, що кожного дня на реєстрацію/перереєстрацію прибуває від 50-150 людей. За місяць біля 2000. Такий же стан в Міловському, Біловодському, Станично-Луганському районах і в Сєвєродонецьку. Основний потік переселенців йде з Харківськоі області, Полтави, Києва. Та є й такі, що звертаються вперше, і пенсію не отримували два роки.

"Люди, в основному, дуже похилого віку, на інвалідних колясках, є й на носилках.
Коштує таке переоформлення грошей, часу, здоров'я, а іноді життя. Звісно, в основному люди не мешкають в районі, бо реально нема житлового фонду", - зазначила вона.

Отже, за її словами, щоб оформити соціальні виплати (в основному пенсію) витрати складають від 2 до 2,5 тис. гривень, в тому числі: проїзд, проживання, харчування.

"На цьому заробляють приватні особи. Величезна черга в кожній установі фіксується в списках, які ведуть відповідні (самовизначені) особи, які мають прямі зв'язки з перевізниками. В основному людей привозять автобусами. Оформлення документів займає від 3 до 6 днів. І весь цей час люди оплачують за проживання місцевим, які із задоволенням роблять на цьому бізнес (100-250 гривень за добу)", - написала Лішик.

"Далі цікавіше. Людина є. Документи подала особисто. Через деякий час виходить комісія на перевірку за адресою, там господиня каже, що людина пішла в лікарню, чи ще кудись. Комісія вручає повідомлення. Через три дні ВПО з'являється до соцзахисту для підтвердження своєї персони. Чого це вартує? Господарю за підтвердження - 150-200 грн + знов 2000 грн. на проїзд, щоб з'явитись в установу", - продовжує Лішик.

Також вона розповіла про роботу органів соцзахисту: в марківському районі один соціальний працівник.

"Виходять на перевірку комісійно. Протяжність району дуже велика, траспорту нема. Далі, підготовка документів на комісію, а в цей час прийом 150 осіб в день. П'ятниця з ранку і до кінця дня - засідання комісії. А це біля 10 посадових осіб і цілий робочий день. І так по колу. Органи соціального захисту стають заручниками недосконалості законодавства, але нічого не поробиш", - розповіла Лішик.

За її словами, "Ощадбанк" в день обслуговує більше 70 осіб.

"Черга на оформлення до 3 днів в живій черзі + гаряча лінія. В Станиці Луганський, наприклад, черга в банкомат станом на 12.00 - 650 осіб за вчора + 450 на поточний день. Місцевим до банкомату фактично неможливо попасти", - написала Лішик.

Вона зазначила, що задіяний величезний ресур працівників, витрачається купа часу та бюджетних коштів на перевірку переселенців, друк повідомлень, рекомендованих листів, актів... Переселенці, тим часом витрачають величезні кошти, щоб все це оформити і все одно проживають на окупованій територіі.

"Ця ситуація доведена ОБСЄ, міжнародним правовим організаціям та і власне розробнику цієі постанови! Продовжуємо наголошувати - пенсія - це гарантована державою виплата! Відокремте пенсію від умов переселення, а контроль зробіть через нововведені пенсійні картки і побачите, як статистична кількість переселенців зменшиться в геометричній прогресії", - зазначила Лішик.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme