Замовк на 7 років: Історія хлопчика, який пережив обстріл на Донбасі

Богдан дивом пережив обстріл на Донбасі, але отримав психологічну травму

Олександра Поліщук
Журналіст регіональної редакції Depo.Донбас
Замовк на 7 років: Історія хлопчика, яки…
Фото: kanaldom.tv

Унаслідок російської агресії в Донецькій, Луганській областях та в окупованому Криму постраждали понад пів мільйона українських дітей. Такі дані навели у міжнародній організації ЮНІСЕФ. Ці діти та їхні батьки стикаються з різноманітними проблемами. 

43-річна Любов виросла у Сєвєродонецьку (Луганська обл.), там же народилися і її сини — старший Євген та молодший Богдан. У 2009 році сім'я перебралася до Гірського, що неподалік. У 2014 році населений пункт обстріляли незаконні збройні формування. Разом із молодшим сином жінка дивом залишилася живою, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на телеканал "Дом".

"Тільки пам'ятаю, що лежу зверху на ньому і не відчуваю пульсу. І розумію, що він чи не дихає, я не зрозумію, що відбувається. Знайшли нас практично через дві години, витягли з-під завалів. Врятувало нас те, що на нас дошки не плашмя впали, а стали над нами будиночком", — згадує переселенка з Гірського Любов Павленко.

Того ж вечора жінка з дитиною повернулася додому. Там помітила: син змінився.

"Щойно витягли — він ще посміхався. Потім він просто перестав говорити, на ранок наступного дня, тобто виходить, 21 вересня, ось він уже просто сидів як мумія, язик на бік, слина з рота та жодного слова, жодної емоції. На тлі цього переляку щось пішло не так. Був лінійний перелом черепа правої скроневої області", — розповідає Любов.

Богдану поставили діагноз: "психічні розлади та епілепсія". Реабілітація хлопчика тривала понад 7 років. 

"Ми знову вчили, що це — хусточка, нею треба витирати рота. Це — ложечка, для чого, чому так. На кожній іграшковій машинці була чи літерка, чи циферка. Як його навчити? Ось на машинках. Приїхала літера "м", приїхала буква "а", — продовжує жінка.

Сьогодні 13-річний Богдан вже говорить, розповідає про школу та захоплення: займається більярдом, ходить на іпотерапію та до спортзалу.

"Я люблю спортом займатися, качати м'язи в тренажерному залі, а ще вдома качаю прес, і ще качаю біцепси. Хочу стати качком-бодібілдером. Якби була суперсила, я тоді міг би важкі вантажі переносити і маму піднімати", — мріє Богдан Павленко.

Таких як Богдан в Україні понад пів мільйона. Держава готова надавати допомогу дітям, які постраждали внаслідок російської агресії. Але щоб претендувати на пільги, потрібен документ про інвалідність, отриману внаслідок бойових дій.

Ще один статус, який був ухвалений на законодавчому рівні, але не дає великого переліку пільг: дитина, яка постраждала внаслідок військового конфлікту. Нині в Україні таких — понад 68 тис.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme