За що в Україні заборонили "георгіївську стрічку" (ФОТО)

Символ царської Росії став пропагандою вбивства українців

Depo.
17 травня 2017 15:00
ФОТО: depo.ua

Законопроект про заборону виготовлення і пропаганди георгіївської стрічки в Україні Верховна Рада ухвалила 16 травня. Багато хто на Росії досі не розуміє, чим вона українцям не догодила, мовляв, це ж наш спільний символ перемоги над фішиською Німеччиною.

По-перше, спеціально для росіян і для нетямущих українців нагадаємо, що у часи Другої світової жоден радянський солдат у бій з георгієвською стрічкою не ішов. Окрім відкритих поплічників фашистів, таких як власівці, ніхто її не використовував. І вже після 9 травня 1945 року вона також не була ніяким символом перемоги. Доречі і День перемоги наяким святом в СРСР не був аж до 1965 року.

Сама георгіївська стрічка за часів царської Росії була стрічкою до ордена Святого Георгія, Георгіївського хреста, Георгіївської медалі. Її носили матроси імператорської гвардії і матроси кораблів, нагородженим георгіївським прапором.

Подібна смугаста стрічка вже після 1945 року використовувалась в оформленні "За перемогу над Німеччиною", але у ті части ніхто "георгіївською" її не називав, вона мала назву гвардійська.

"Символом перемоги" стрічка стала у 2005 році за часів розгортання пропагандистської машини путінської влади на Росії. Цю стрічку почали масово роздавати у передсвяткові травневі дні, а в Україні помилково підхопили цю традицію. Російська пропаганда цієї стрічки поєднала у свідомості людей два несумісні взаємовиключні поняття: "георгіївську імперську стрічку" і "перемогу над фашизмом". Більшість росіян не бачать протиріч у цьому.

До 2014 року українці, заколисані російським впливом, протиріч теж не бачили. До тих пір, поки на українську землю не вдерлися російські окупанти, обв'язані цими помаранчево-чорними стрічками, які тепер в Україні називають "колорадськими".

Бойовики з цими стрічками захоплювали адміністративні будівлі на Донбасі, брали в полон людей, грабували, катували, вбивали.

"Колорадська" стрічка з імперського шляхетного символа перетворилася на символ російської окупації та війни в Україні.

Ігор Гіркін (Стрєлков) - російський диверсант, який зі своїми головорізами вдерся на територію України і влаштував криваву бійню у Слов'янську.

Російський найманець Олександр Жучковський. На його думку, українці - це окремий народ, існування якого не входить в інтереси російського народу. Тому і Україна і українці повинні бути знищені. "Сама Україна і самі українці як народ - це виключно вороже нам явище, а все вороже слід знищувати", - писав він.

Приклад "русской любви" з колорадськими кольорами.

Бандити бригади російського живодера Олексія Мільчакова теж полюбляють ці стрічки.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас