За два дні російські найманці активно наростили кількість танків і артилерії на лінії розмежування

Українська сторона СЦКК інформує, що збройні формування Росії, незважаючи на домовленості щодо відведення озброєння, активно нарощують кількість військової техніки поблизу лінії розмежування

Про це Depo.Донбас повідомили в прес-центрі Об'єднаних сил.

"17.07.2018 року неподалік від Алчевська безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував переміщення дивізіону самохідної артилерії збройних формувань Російської Федерації (САУ 2С1 "Гвоздика", калібром 122 мм), батареї буксируваних протитанкових гармат МТ-12 "Рапіра", калібром 100 мм та дивізіону буксируваних гаубиць Д-30 "Жаба", калібром 122 мм, що є прямим порушенням Мінських домовленостей", - йдеться у повідомленні.

За межами виділених місць зберігання озброєння зафіксовано переміщення: дивізіону самохідних гаубиць "Гвоздика"; дивізіону буксируваних гаубиць Д-30; батареї протитанкових гармат "Рапіра" та мінометів "Сани" у кількості, що відповідає артилерійській частині.

За даними СЦКК, на полігоні неподалік від Мирного зафіксовано зосередження танків Т-64 і Т-72.

"18.07.2018 року поблизу населених пунктів Круглик та Успенка безпілотник СММ ОБСЄ зафіксував зосередження 60 танків, дивізіон самохідних гаубиць 2С1, дивізіон буксируваної артилерії та батарею зенітних ракетних комплексів 9K35 "Стріла-10", - зазначають у СЦКК.

Таким чином, упродовж лише двох діб терористи Росії зосередили сили та засоби, еквівалентні щонайменше двом танковим полкам, п'яти артилерійським дивізіонам, а також засоби протиповітряної оборони.

Вказані заходи, які здійснюються всупереч всім домовленостям та зобов'язанням щодо розмежування сторін і відведення бойової техніки, розцінюються не лише як безпрецедентна провокація, а й як ознака підготовки збройних формувань РФ до активних дій.

СЦКК розцінює переміщення значної кількості бойової техніки збройних формувань РФ та її зосередження за межами виділених місць зберігання як чергову спробу бойовиків спровокувати протидію з боку підрозділів Об'єднаних сил та як пряме свідчення явної зацікавленості керівництва РФ у загостренні ситуації на лінії зіткнення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #ООС