З'явилось нове фото "Бука": Слідство у справі MH17 шукає свідків

Об'єднана слідча група (JIT) отримала нову фотографію "Бука-Телара" (BUK-TELAR)

Depo.
19 жовтня 2017 18:26
ФОТО: depo.ua

Ймовірно, що фото було зроблене в Макіївці 17 липня 2014 року. Група JIT підозрює, що це саме той "Бук", з якого був збитий рейс МН17. Про це йдеться в повідомленні групи, передає Depo.Донбас.

"Кожного, хто може нам більше розповісти про машини, що знаходяться на цій фотографії та де був зроблений цей знімок, просимо зв'язатися c групою JIT. Ми уважно розглянемо вашу інформацію. Слідчі слідчої групи JIT зможуть спілкуватися з вами на різних мовах, включаючи російську та українську", - йдеться в повідомленні.

При це підкреслюється, що об'єднана слідча група приділяє особливу увагу питанню безпеки свідків.

"Наполегливо рекомендуємо вам не розкривати свою фактичну (поточну) або плановану допомогу слідству будь-яким особам або агентствам поза об'єднаною слідчої групи. Якщо ви турбуєтеся про свою безпеку і / або про безпеку своїх родичів і друзів, ми можемо зробити ряд заходів для забезпечення безпеки. Наприклад: Обговорення / інтерв'ю можуть проводитися в безпечних місцях усередині або поза межами вашої країни. Об'єднана слідча група може забезпечити підтримку при необхідності поїздки. У деяких випадках особистість свідка може бути прихована або защіщена.В ряді обставин може застосовуватися програма захисту свідків", - йдеться в повідомленні.

Також рекомендується скористатися безпечної зв'язком: створити нову електронну пошту, завжди користуватися новим телефоном і / або SIM-картою з передоплатою.

Слідчі пропонують свідкам скорочення терміну за злочини на території України. "Для осіб під підозрою або обвинувачених в злочинах в Україні пропонуються значні заохочення за надання доказів у кримінальних питань, таким як розслідування про катастрофу Боїнга MH17. Це особливо стосується проросійських бойовиків, зацікавлених у виході із зони конфлікту, але побоюються кримінального переслідування внаслідок участі в збройному конфлікті в східній частині України", - підкреслюється в повідомленні.

Крім того, об'єднана слідча група (JIT) займається збором інформації особам з псевдонімом "Оріон" (позивний), ім'я: Андрій Іванович, псевдонім: "Дельфін" (позивний), ім'я: Микола Федорович.

Малайзійський "Боінг777", що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в районі села Грабово Донецької області. В результаті події загинули 298 осіб, 196 з них - громадяни Нідерландів. Прокуратура Нідерландів веде розслідування катастрофи. 28 вересня спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT) оприлюднила проміжний звіт першого етапу розслідування катастрофи малайзійського "Боїнга". У міжнародному звіті говориться, що літак був збитий "Буком", привезеним з Росії, а ті, що стріляли перебували на непідконтрольною Україні території.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас