З 306 погоджених до бойовиків повернулися лише 237: Решта обрали життя з "карателями"
В результаті обміну полоненими на Донбасі з 306 заявлених осіб до окупованих територій повернулися 237
- Донбас
-
27 грудня 2017 17:25
Як передає Depo.Донбас, про це у Facebook написав журналіст Денис Казанський.
"Обмін відбувся. 74 наших бранці на свободу. У тому числі і люди, яких знаю особисто - Ігор Козловський і Вова Фомічов. На жаль, в полоні поки залишається журналіст Стас Асєєв. З якоїсь причини його відмовилися звільняти. Сподіваюся, наступного обмін також відбудеться скоро, і залишилися полонені теж будуть звільнені", - прокоментував він.
Казанський зазначив, що у зворотному напрямку спочатку мали виїхати 306 чоловік, але виїхало всього 237.
"Решта були звільнені українською стороною, але відмовилися їхати в ОРДЛО і вважали за краще залишитися на території "карателів" і "фашистів". Насправді, це все, що потрібно знати про "русскій мір", який побудували на Донбасі", - зазначив він.
У той же час, представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи Віктор Медведчук також підтвердив російським ЗМІ, що під час обміну затримані відмовлялися повертатися до бойовиків.
"З 306 чоловік Україна передає 237. Решта відмовилися або були звільнені. Відмови від обміну були і в останні дні, навіть сьогодні під час обміну були. Ми передали (ОРЛО - ред.) не 75, а 73 людини, тому що на лінії розмежування двоє відмовилися", - додав Медведчук.
За його словами, 40 осіб були звільнені і 29 відмовилися від обміну.
Як повідомлялося, з окупованої території Луганської області до підконтрольної території прибули 16 бранців бойовиків.
Наразі відомо, що серед звільнених заручників Владислав Овчаренко, Валентин Богдан, Артем Ахмеров та Едуард Неделяєв.
Під час другого етапу обміну "ДНР" звільнила 58 українців, серед яких вчений Ігорь Козловський, а також боєць Олексій Кириченко і співробітник київської організації Центр UA Володимир Фомічов.
Нагадаємо, обмін полоненими між Україною і "Л-ДНР" відбувся в районі Горлівки у Донецькій області. На час обміну закривали КПВВ "Майорськ".
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 16:59Росіяни інсценували встановлення прапора в Мирнограді та були ліквідовані, — ЗСУ
- 14:42У Краматорську дрон рашистів "Молнія-2" влучив по площі Миру
- 22:42 Доба на фронті: Зведення Генштабу ЗСУ
- 22:07 "Азовці" на Донеччині взяли у полон одразу цілий загін (ВІДЕО) Відео
- 21:04 Росіяни готують депортацію українців із окупованих територій до Сибіру
- 20:19 Противник не контролює Покровськ і не має успіху в оточенні українських сил, - Сирський
- 16:33Для переселенців з Маріуполя зведуть житловий квартал у Білій Церкві: проєкт уже отримав архітектурний концепт
- 22:31 Більш як дві сотні разів за поточну добу нападники намагалися прорватися через лінію фронту
- 21:21 На Донеччині зараз мешкають 13,2 тисячі дітей. З них близько 540 - в зоні примусової евакуації
- 12:54Виставку "Маріуполь нескорений" експонують в парламенті Естонії (ФОТО) ФОТО
- 22:32 З початку доби на фронті відбулося 206 бойових зіткнень
- 09:05Внаслідок атаки дронів у Краматорську є загиблий
- 19:53Загрози оточення немає: у Покровську та Мирнограді тривають запеклі бої
- 14:39Черкаський ЛНЗ посунув київське "Динамо" на четверте місце у футбольному чемпіонаті
- 08:39 Про актуальну ситуацію на фронті інформує Генштаб ЗСУ
- 20:29 На Донеччині росіяни атакували дроном автівку з іноземними волонтерами і журналістом (ФОТО, ВІДЕО) Відео
- 15:44Голова ДПСУ побував на найгарячіших ділянках фронту (ВІДЕО) Відео
- 09:29 Ситуація на фронті: За добу майже дві сотні штурмів
- 18:00Спецпризначенці СБУ утилізують росіян біля Покровська у промислових масштабах, це результат системної роботи, — експерт
Сектор

