ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Юрист: З погашеною судимістю закон дозволяє служити у МВС, але є і моральна сторона

Згідно з законом про "Міліцію" усе можливо
Depo.
19 червня 2015 11:52
ФОТО: depo.ua

Особи з погашеною або знятою судимістю можуть прийматися на службу в міліцію.

Про це кореспонденту Донбас.depo.ua заявив юрист Ігор Чудовський, коментуючи заяву начальника луганського обласного управління МВС Анатолія Науменка.

Чудовський нагадав, що в Україні діяльність міліції, в тому числі і вступу до служби, визначається Законом України "Про міліцію".

"Так, питання прийняття на службу в міліцію регламентуються статтею 17 цього закону. Що стосується судимостей, то в редакції закону на сьогоднішній день сказано, що "не може бути прийнято на службу в міліцію особа, яка має непогашену або незняту судимість за вчинення злочину, крім реабілітованих, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення. " Це означає, що особи з погашення або зняття судимості можуть прийматися на службу в міліцію", - сказав Чудовський.

Але, за його словами, викликає подив особистість командира батальйону "Торнадо", а саме той факт, що він був неодноразово судимий - три рази за словами Науменка, або п'ять разів, як кажуть користувачі соцмереж.

Чудовський відзначив, що з неофіційної інформації випливає, що він був судимий за зґвалтування, незаконне зберігання зброї і пограбування групою осіб.

"У цьому випадку потрібно звернути увагу на абз.1 цієї ж статті 17, де сказано, що "на службу в міліції приймаються на контрактній основі громадяни України, які досягли 18-річного віку, мають повну середню освіту, володіють державною мовою, здатні за своїми особистим діловим і моральним якостям, фізичною підготовкою і станом здоров'я виконувати покладені на міліцію завдання. Виходить, що моральні якості такої людини виявилися придатними для служби в міліції?" - сказав Чудовський.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, начальник обласного управління МВС у Луганській області Анатолій Науменко стверджує, що остання редакція закону "Про міліцію" дозволяє служити у батальйонах МВС тим, у кого судимість знята, або погашена.
Він заявив на прес-конференції, що і "згідно з Конституцією, такі люди можуть служити". Науменко повідомив, що командир батальйону "Торнадо" Руслан Оніщенко був засуджений не п'ять, а три рази.