Як Україні увійти до ТОП-10 країн з видобутку біогазу

В Україні помітно недооцінюють потенціал важливого джерела альтернативної енергії - біогазу

Про це в своєму блозі на "Сегодня" написав народний депутат Максим Єфімов, передає Depo.ua.

"За минулий рік в країні ввели 848 МВт потужностей зеленої енергетики - їх стало 2274 МВт. Але лише 2,2% з них працюють на біомасі. Хоча в цілому тенденція позитивна: з 2014 року потужності біогазових установок в Україні зросли втричі - до 46 МВт . З них третина видобувається на сміттєвих полігонах, а решта - з відходів сільського господарства", - заявив нардеп.

За його словами, інвестиції в біологічну енергетику дозволяють країні вирішити одночасно кілька стратегічних завдань: "По-перше, заощадити природний газ і електрику. По-друге, наблизитися до європейських екологічних стандартів. Завдяки виробництву біогазу в агросекторі зменшуються викиди метану, скорочується використання хімічних добрив , знижується забруднення ґрунтових вод. По-третє, наявність власного енергоносія - інвестиція в конкурентоспроможність українських аграріїв. Крім того, при генерації біогазу виробляється біогумус, а це - ідеальне органічне добриво. У Європі його вартість сягає 400-500 євро за тонну".

В Україні, зазначив Єфімов, існують колосальні запаси біомаси, яка переробляється в мінімальній кількості, продовжуючи забруднювати навколишнє середовище: "Це відходи птахофабрик і тваринницьких комплексів, опале листя, відходи сільськогосподарських культур, мулові поля на станціях аерації... Потенційними газовими родовищами є тисячі сміттєзвалищ по всій країні. Їх ресурсу вистачить на десятки років. Організувавши промислову переробку всієї цієї біомаси, ми вирішимо проблему сміття і підвищимо енергетичну незалежність країни".

Прикладом освоєння таких технологій, за словами депутата, є країни Євросоюзу. Обсяги виробництва біоенергетики там щороку зростають на 20%. В її загальній структурі майже 50% ресурсу забезпечують полігони для зберігання відходів. У Данії застосування біогазу становить 20% в національному енергобалансі. У Німеччині через 10 років планують довести складову біогазу в структурі газоспоживання до 10%. Це складе 5 млн домашніх господарств.

"У країнах ЄС тваринницькі ферми, навіть невеликі, проектуються виключно в комплексі з установкою для виробництва біогазу. Економічна формула тваринництва визначає, що власники п'яти корів уже можуть забезпечити себе газом власного виробництва. Тому на європейському ринку затребувані невеликі установки, здатні забезпечити теплом і електроенергією ферму або приватне домогосподарство", - підкреслив Єфімов.

Нардеп констатував той факт, що Україна поки на початку шляху до розвитку біологічної енергетики: "Лише деякі з великих тваринницьких комплексів оснащені установками з переробки біомаси. Але позитивні приклади останніх років надихають. Наприклад, в Київській області в 2015-му відкрили потужний біогазовий завод. його перша черга забезпечує енергію 800 домогосподарств. на Вінниччині будують одну з найбільших в Європі біогазових станцій на базі місцевої птахофабрики. Там планують генерувати 26 МВт електроенергії з 800 тонн відходів. Німецькі інвестори організовують видобуток газу на полігоні у Вінниці. Із свердловин газ будуть качати на міні-електростанцію, чиєю потужності вистачить на забезпечення електрикою 700 квартир".

"За можливостями виробництва біогазу Україна входить в десятку найперспективніших країн. Наш потенціал оцінюється в 52 млрд кубометрів. Якщо рівень розвитку біогазової енергетики в країні досягне рівня сонячної і вітрової, то зможемо щорічно заміщати до 4 млрд кубів газу. А це - стратегічна інвестиція в енергонезалежність країни", - запевнив Єфімов.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme