Як у Костянтинівці вшанували письменника-десидента (ВІДЕО)

У Костянтинівці вивчають творчу спадщину письменника-дисидента Василя Гайворонського, забороненого радянською владою

Про це повідомляє "Громадське телебачення Донбасу", передає Depo.Донбас.

Василь Гайворонський - уродженець Костянтинівки. Публікувався в місцевій газеті, писав повісті й оповідання, в яких описував життя в регіон в конце20-х - початку 30-х років.

За переконаннями краєзнавців, саме творчість українською мовою, яке йшло врозріз з офіційною пропагандою і призвело до арешту письменника в 1933 році.

"В сім'ї кажуть, що його заарештували за те що він постійно паплюжив радянську владу, говорив, що у нас немає влади рад, а є поради під владою", - розповів Володимир Березін, голова міської організації краєзнавців Донецької області.

У 1944 році Гайворонському вдалося виїхати спочатку в Європу, а потім у США, де він продовжив творчу діяльність. У СРСР його вважали зрадником, творча спадщина Гайворонського знищувалася.

Тільки 10 років тому краєзнавці та журналісти почали по крупицях збирати відомості про людину з неординарною долею, чия творчість ставлять на один щабель з творчістю Василя Стуса та Олекси Тихого.

У Костянтинівці зберігся двір, де жив письменник, а потім його донька Антоніна. Учасники оргкомітету запланували проведення регулярних читань Гайворонського та створення музею і скверу його імені.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme