ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волонтери звинуватили Міноборони у приреченні бійців на смерть через неякісні турнікети

Волонтери звинуватили Міноборони у приреченні бійців на смерть через закупку неякісних турнікетів для зупинки крові
Depo.
24 травня 2016 14:57
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав волонтер Max Kolezznikov, передає Depo.Донбас.

Зокрема, він повідомляє, що 30 тисяч турнікетів придбало Міноборони у компанії АВ Фарма минулої осені. А вже у жовтні-листопаді під час тестування волонтери з'ясовали, що ці турнікети рвуться і ламаються при спробі їх використовувати. В середньому - 60%.

"Турнікет - це найголовніший елемент в аптечці бійця. При пораненні кінцівок - єдина надія не померти від втрати крові. Целокси, все інше - це якщо пощастить правильно накласти турнікет. Більше половини нових турнікетів - нікуди не придатне лайно.Більше половини поранених, які спробують використовувати ці турнікети - приречені загинути", - пише волонтер.

Волонтери звинуватили Міноборони у приреченні бійців на смерть через неякісні турнікети - фото 1
 

Він також зазначає, що у Військово-медичному департаменті Міноборони претензії волонтерів не прийняли. Не допомогло і зверення до міністра оборони Степана Полторака. Більш того, за словами волонтера, у квітні 2016 року Міноборони оголосило новий тендер на закупівлю таких же турнікетів у кількості 50 тисяч штук без змін у технічних вимогах.

Волонтер упевнений, що причина у корупції посадовців причетних до тендеру.

"Я знайомий з людьми, яким пропонувалися мільйонні відкати за те, щоб вони пропхнули ці турнікети в МО. Ці люди відмовилися, в цілях безпеки я не стану їх називати. Але очевидно знайшлися інші. Які готові наплювати на те, що загинуть люди", - пише він.

Наразі, волонтер намагається донести загалу небезпеку, на яку наражаються бійці у зоні бойових дій, а також інформацію про бездіяльність посадовців, які дозволяють неякісним турнікетам потрапляти у використання.

Волонтери звинуватили Міноборони у приреченні бійців на смерть через неякісні турнікети - фото 2

Інші волонтери не лишаються осторонь цієї проблеми і підтверджують інформацію, оприлюднену Max Kolezznikov.

Волонтери звинуватили Міноборони у приреченні бійців на смерть через неякісні турнікети - фото 3

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас