Волонтери пояснили, які зміни впровадив Кабмін для пенсіонерів-переселенців

Чинний Кабінет міністрів України за тиждень до закінчення своєї роботи, 21 серпня ухвалив постанову № 788, якою вніс зміни у попередні постанови щодо пенсійних виплат переселенцям

Волонтери Донбас СОС роз'яснили, чого чекати пенсіонерам з реєстрацією на окуопваному Донбасі, передає Depo.Донбас.

Зазначається, що постанова Кабінету Міністрів України № 365 від 08.06.2016 більше не поширюється на пенсійні виплати.

"Таким чином, наш судовий процес по визнанню незаконним та скасування Постанови 335, яким встановлюється необхідність особливого порядку виплати пенсійної заборгованості, втрачає значення, оскільки в рішенні суду першої інстанції введення особливого порядку було визнано незаконним і скасовано саме в частині пенсійних виплат", - йдеться у роз'ясненні.

Разом з тим, положення про те, що заборгованість по пенсіях до моменту її відновлення виплачується на умовах особливого неіснуючого порядку, зберігається.

"Просто тепер воно перенесено в останній абзац п.1 Постанови Кабміну № 637 від 05.11.2014", - додають волонтери.

Згідно зі змінами, всім, хто перемістився з непідконтрольної території, в тому числі тим, хто відмовився від довідки переселенця, пенсійні виплати будуть здійснюватися в порядку, який поширюється на внутрішньо переміщених осіб, незалежно від того, стоять вони на обліку в даний момент як ВПО, чи ні.

"Це тепер спеціально прописано в п. 1 Постанови 637. Таким чином, держава не дозволить вам перестати бути переселенцем, навіть якщо ви цього захочете. Цей статус назавжди залишиться з вами", - пояснюють волонтери.

Зазначається, у тому ж пункті Постанови 637 прописаний тепер той порядок перевірок пенсіонерів, який раніше регулювався постановою № 365.. Коло тих, від кого Пенсійний фонд може отримати інформацію про те, що пенсіонер відсутній за місцем проживання, тепер до певної міри регламентований (хоча і не обмежений).

"Це або держоргани (ДПСУ, МВС, СБУ, Нацполіція, Державна міграційна служба, Мінфін і ін.), або органи місцевого самоврядування. Таким чином, припинення пенсії неможливе без офіційної інформації від будь-якого з цих органів, нехай навіть вона буде отримана у вигляді даних з електронних реєстрів. При цьому в будь-який з цих органів ПФУ має право звернутися за власною ініціативою в будь-який момент", - йдеться у роз'ясненні.

Крім того, до Порядку виплати пенсійних заборгованостей за рішенням суду (де, зокрема, написано, що спеціальна комісія від ПФУ вирішує, виконувати ці рішення чи ні) включені ще "інші виплати, пов'язані з пенсіями", а також окремо - виплати суддям у відставці. Тим не менш, на виплату спадкоємцям сум недоотриманої пенсії померлого цей порядок все одно не поширюється.

"І нарешті - мабуть, найгірше. У п.1 Постанови 637 вводиться нова норма: "Під час звернення внутрішньо переміщеної особи із заявою про призначення, відновлення чи продовження виплати пенсії та документом, що посвідчує особу, територіальні органи Пенсійного фонду України ідентифікують особу заявника, фіксують місце і час її звернення, порівнюють отримані дані з даними, що обробляються в базах даних Пенсійного фонду України, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб у порядку, який затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики", - пишуть волонтери.

"Як ми розуміємо, цього порядку немає, і найближчим часом по чисто технічних причин (зміна Кабінету міністрів) розроблений він не буде. Таким чином, можна очікувати, що тепер абсолютно всі пенсіонери-переселенці при зверненні до Пенсійного фонду можуть отримати відмову на підставі того, що порядок їх ідентифікації ще не розроблений", - підсумовують волонтери.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook