Волонтери пояснили, які зміни впровадив Кабмін для пенсіонерів-переселенців
Чинний Кабінет міністрів України за тиждень до закінчення своєї роботи, 21 серпня ухвалив постанову № 788, якою вніс зміни у попередні постанови щодо пенсійних виплат переселенцям
- Донбас
-
28 серпня 2019 16:39
Волонтери Донбас СОС роз'яснили, чого чекати пенсіонерам з реєстрацією на окуопваному Донбасі, передає Depo.Донбас.
Зазначається, що постанова Кабінету Міністрів України № 365 від 08.06.2016 більше не поширюється на пенсійні виплати.
"Таким чином, наш судовий процес по визнанню незаконним та скасування Постанови 335, яким встановлюється необхідність особливого порядку виплати пенсійної заборгованості, втрачає значення, оскільки в рішенні суду першої інстанції введення особливого порядку було визнано незаконним і скасовано саме в частині пенсійних виплат", - йдеться у роз'ясненні.
Разом з тим, положення про те, що заборгованість по пенсіях до моменту її відновлення виплачується на умовах особливого неіснуючого порядку, зберігається.
"Просто тепер воно перенесено в останній абзац п.1 Постанови Кабміну № 637 від 05.11.2014", - додають волонтери.
Згідно зі змінами, всім, хто перемістився з непідконтрольної території, в тому числі тим, хто відмовився від довідки переселенця, пенсійні виплати будуть здійснюватися в порядку, який поширюється на внутрішньо переміщених осіб, незалежно від того, стоять вони на обліку в даний момент як ВПО, чи ні.
"Це тепер спеціально прописано в п. 1 Постанови 637. Таким чином, держава не дозволить вам перестати бути переселенцем, навіть якщо ви цього захочете. Цей статус назавжди залишиться з вами", - пояснюють волонтери.
Зазначається, у тому ж пункті Постанови 637 прописаний тепер той порядок перевірок пенсіонерів, який раніше регулювався постановою № 365.. Коло тих, від кого Пенсійний фонд може отримати інформацію про те, що пенсіонер відсутній за місцем проживання, тепер до певної міри регламентований (хоча і не обмежений).
"Це або держоргани (ДПСУ, МВС, СБУ, Нацполіція, Державна міграційна служба, Мінфін і ін.), або органи місцевого самоврядування. Таким чином, припинення пенсії неможливе без офіційної інформації від будь-якого з цих органів, нехай навіть вона буде отримана у вигляді даних з електронних реєстрів. При цьому в будь-який з цих органів ПФУ має право звернутися за власною ініціативою в будь-який момент", - йдеться у роз'ясненні.
Крім того, до Порядку виплати пенсійних заборгованостей за рішенням суду (де, зокрема, написано, що спеціальна комісія від ПФУ вирішує, виконувати ці рішення чи ні) включені ще "інші виплати, пов'язані з пенсіями", а також окремо - виплати суддям у відставці. Тим не менш, на виплату спадкоємцям сум недоотриманої пенсії померлого цей порядок все одно не поширюється.
"І нарешті - мабуть, найгірше. У п.1 Постанови 637 вводиться нова норма: "Під час звернення внутрішньо переміщеної особи із заявою про призначення, відновлення чи продовження виплати пенсії та документом, що посвідчує особу, територіальні органи Пенсійного фонду України ідентифікують особу заявника, фіксують місце і час її звернення, порівнюють отримані дані з даними, що обробляються в базах даних Пенсійного фонду України, з урахуванням даних Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб у порядку, який затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики", - пишуть волонтери.
"Як ми розуміємо, цього порядку немає, і найближчим часом по чисто технічних причин (зміна Кабінету міністрів) розроблений він не буде. Таким чином, можна очікувати, що тепер абсолютно всі пенсіонери-переселенці при зверненні до Пенсійного фонду можуть отримати відмову на підставі того, що порядок їх ідентифікації ще не розроблений", - підсумовують волонтери.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:41В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в серпні
- 23:22Турецький тренер знає, як перемагати своїх: донецький "Шахтар" неочікувано побив "Бешикташ" у його лігві у Стамбулі
- 09:18Росіяни вдарили по Слов'янській громаді, зруйнований Будинок культури
- 11:46Рятувальники показали наслідки удару по Краматорську, через який загинув 10-річний хлопчик ФОТО
- 08:19У Краматорську окупанти поцілили КАБом у будинок, загнула дитина
- 12:47Семеро цивільних поранені внаслідок масованого обстрілу Краматорська (ФОТО) ФОТО
- 20:14Росіяни ударили по Добропіллю: є жертви
- 17:08Сили спецоперацій ЗСУ показали коротке відео "Викладач" про реальну діяльність Руху опору на ТОТ Відео
- 08:51Ворог атакував Родинське на Донеччині з РСЗВ "Смерч": Є руйнування та поранені ФОТО
- 15:31Апокаліпсис на Луганщині: масштабні лісові пожежі і відсутність води у людей
- 10:42ППО збила 20 дронів із 60, - Повітряні сили
- 08:29 Окупанти напередодні дві сотні разів намагалися прорвати лінію фронту
- 11:42На Донеччині за добу внаслідок атак рашистів 4 людей загинули та ще 10 зазнали поранень
- 09:38 Ситуація на фронті: ЗСУ стримують тиск ворога на сході й півдні
- 15:23Як на тренуванні: "Шахтар" стартував у новій єврокубковій кампанії з розгрому суперника з Фінляндії
- 23:15 За добу на фронті відбулося 174 бойових зіткнення
- 22:28 Доба на фронті: Півтори сотні раз ворог штурмував позиції ЗСУ
- 21:35 В Україні оновили перелік офіційно визнаних окупованими населених пунктів: Які втрати на Донеччині
- 22:44Від початку цієї доби відбулося 148 бойових зіткнень