Військовий волонтер розповів, чого навчились українські бійці за три роки війни (ФОТО)

Військовий оглядач та волонтер Серж Марко розповів як змінилася українська армія від початку війни

Як передає Depo.Донбас, про це Марко розповів ВВС Україна.

"2014 рік - це був шок. Армія не знала, як воювати: як встановлювати блокпости, як робити захист зв'язку, як вираховувати навідників супротивника у тилу. Зараз ситуація змінилася", - розповів він.

За його словами наразі українська армія вже просить те, що допомагає їй воювати: камери і системи спостереження за позиціями супротивника, засоби стійкого і зашифрованого зв'язку. Волонтер розповів, що тоді дуже мало снайперів вміли працювати з високоточними гвинтівками, які б'ють на кілометр і більше.

"У нас основна гвинтівка була СВД! Зараз уже у кожному батальйоні є гвинтівки 338, десь є і 50-й калібр . І люди вже вміють з них стріляти.Тобто, ми вийшли на якісний снайпінг, коли екіпірований снайпер виходить на позицію, проводить там кілька днів і тримає у страху весь сектор.Як тільки по позиціях супротивника проходить новина, що вийшов снайпер, позиція буквально вимирає", - зазначає він.

Марко розповідає, що за його даними в українських бійців вже є дальнобійні тепловізійні комплекси, які працюють на кілька кілометрів і визначають рух сил противника - як піхоти, так і техніки. Також майже у кожному батальйоні є підрозділи аеророзвідки.

"Може їх ще не так багато, як в американській армії, але вони вже працюють і дані постійно надходять. Комбати завжди можуть розраховувати на оновлювану інформацію про те, що відбувається у супротивника. Виставляються камери, відео з яких йде на КСП батальйону, щоб ефективно управляти боєм.Ми рухаємося до того, щоб більше воювати технікою, а не людьми", - зазначив він.

За словами волонтера, наразі бійці з передової в основному замовляють у гаджети, типу снайперського комплексу.

"На деяких позиціях не вистачає тепловізорів, генераторів. Також потрібні системи стійкого зв'язку", - зазначає він.

Також за його даними, існує проблема з автомобілями на передовій.

"На вантажівках чи БМП весь час розвозити боєкомплект і продукти, а потім їхати в штаб - не вихід. Тут потрібні звичайні цивільні машини.Ще потрібні приціли, лазерні дальноміри, планшети з артилерійськими програмами, безпілотники", - перераховує волонтер.

Марко зазначає, що волонтери не можуть закрити всі потреби армії, тому що тут мова йде про глобальні суми. Однак коли виникає термінова потреба в обладнанні, саме волонтери її вирішують.У цьому він бачить ще й моральну підтримку.

"Боєць, який по півроку сидить у полях, може не відчувати, що він комусь потрібен. І от до нього приїжджає волонтер і питає: чого не вистачає? Все буде! І боєць розуміє, що народ йому допомагає. Це дуже мотивує", - каже Марко.

Нагадаємо, що радник президента України і помічник міністра оборони Юрій Бірюков показав новинку для українських бійців - пакеті, який розігріває їжу за кілька секунд.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme