ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи почне "Малоросія" АТО проти луганських розкольників

Переформатування окупованого Донбасу може обернутися ще більш кривавим конфліктом

Depo.
18 липня 2017 17:00
ФОТО: depo.ua

Ватажок "ДНР" Олександр Захарченко 18 червня озвучив те, про що йшлося вже з півроку, або й більше. "ДНР" об'єднується з "ЛНР" та створює нову вигадану державу "Малоросію". До того ж, не багато не мало - альтернативу Україні.

Як і передбачалося, луганський клан ватажка Ігоря Плотницького ніхто й питати про це не став. Хоча і казали, що під час оголошення "держави" представники "ЛНР" були присутні, але які саме - невідомо. На сайтах луганських окупантів повисла тиша - про об'єднання ані слова. А пізніше голова "народної ради" "ЛНР" Володимир Дегтяренко спростував участь офіційних представників "ЛНР" в засіданні у Донецьку, де Захарченко заявив про заснування "Малоросії".

"Ми навіть не були поінформовані про намір провести цей захід, з нами це питання не узгоджувалося ", - зазначив Дегтяренко.

Коротше кажучи, зрозуміло, що вчергове донецькі брати луганських просто кинули.

Також показово, що про "Малоросію" оголосив Захарченко - людина, яка передрікала смерть України протягом 60 днів, анонсувала війну з Британією за російські території, розповідала про свою полонену бабусю у Рейк'явіку. Тобто патякала завжди про суцільну маячню, доводячи до скаженого сміху навіть своїх підлеглих. Вже не кажучи про інших "ватників".

Тому навіть вони не вірять у дієздатність проекту "Малоросія" і кажуть, що вийде те саме, що з "Новоросії" тільки на новий лад.

Шокований навіть "новорос" Олег Царьов, який підтвердив, що з Плотницьким ніхто не домовлявся.

Найсмішніше те, що ще у січні Захарченко спростовував усі розмови про об'єднання "ЛНР" і "ДНР", поясняючи, чому це неможливо.

"Ми з Ігорем (Плотницким - ред.) обидва підписанти мінських угод. Це означає, що стоять два підписи як глав держав. На сьогодні будь-яке об'єднання - це зміна самого мінського формату, на що ми в даний момент не готові", - казав Захарченко на прес-конференції у Криму.

План - "Малоросія-Україна зразка 2014"

У планах Кремля, вочевидь і справді давно зрів план про об'єднання окупованих територій Луганщини і Донеччини. Про це казав і екс-голова радбезу "ДНР" Олександр Ходаковський, мовляв, на трон посадять одіозного Миколу Азарова. А він вже підтягнув би свій "уряд України у вигнанні", створивши "альтернативну Україну". Може і "легітимний" Віктор Янукович там намалюється.

Чи стане на Донбасі знову лунати "азірівка" наразі невідомо, але і справді, однією "республікою" з єдиним керівництвом вправлятися легше, ніж двома. До того ж Росія не вгамовується з наміром впихнути її Україні під соусом федералізації.

Проте російські ЗМІ з посиланням на джерела у Кремлі пишуть, що для помічника російського президента Владислава Суркова, який є куратором "донбаського питання", ініціатива Захарченка була несподіванкою.

"Ініціатива 100% йшла не від Суркова. Адміністрація була не в темі. Це особиста ініціатива Захарченка і його оточення", — пише видання.

Але не забуваймо, що в окупованого Донбасу ще кілька кураторів. Зокрема, В'ячеслав Володін. Тому поки невідомо, кому саме в голову прийшла "Малоросія", і які там плани щодо Плотницького. Його можуть використати як запасний варіант, або як важель впливу на "ДНР", подивившись спочатку, як відреагує суспільство на нову "державу".

Російський диверсант Ігор Стрєлков - автор першого провального проекту "Новоросія" - вважає, що новий проект може бути простою лякалкою, але сумнівається, що Захарченко вигадав його сам.

Як би там не було, зламати систему двох "республік", які за три роки понабудували кордонів і митниць, видали "паспорти", розподілили фінансові потоки та поділили віджате, буде не так просто. Ніякі "громадські слухання", про які каже Захарченко, не вмовлять озброєних місцевих князьків, як луганських так і донецьких переформатувати усе добровільно.

Ходаковський у своєму дописі в соцмережі каже, що "Малоросію" ліпили швидко, мало не на коліні, і нікого не питали.

План - альтернатива українській версії відновлення суверенітету Донбасу

До того ж оголошене об'єднання "республік" дуже нагадує кальку з намірів об'єднати керівництво Луганщини і Донеччини в одну військово-цивільну адміністрацію. Як відомо, в новому законопроекті "Про відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей" планується створення єдиної ВЦА і підпорядкування її Оперативному штабу. Голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський виступає за об'єднання, але проти якогось підпорядкування. На його переконання, потрібно серйозно посилити військово-цивільні адміністрації".

"Керівник цієї військово-цивільної адміністрації повинен бути не менше від рівня заступника секретаря РНБО і в тому числі член уряду, щоб невідкладно опрацьовувати питання, які є на тих територіях. Першим заступником повинна бути військова людина, яка, безумовно, повинна здійснювати військову операцію", - вважає Жебрівський.

Співпадіння чи ні, але заява Захарченка про об'єднання "ЛНР" і "ДНР" пролунала невдовзі після цього. Якщо об'єднуються українські території Донбасу, то і окуповані вигадали теж собі об'єднання як відповідь на вищезгаданий законопроект.

Війна між "ЛНР" і "ДНР"?

Кому точно не пощастить у цій ситуації, так це населенню окупованого Донбасу. Хто вони зараз? Жителі молодих "республік", або народ Донбасу, або "новороси", чи "малороси"? Росія познущалася зі свідомістю людей за три роки вдосталь.

Куди подіти "паспорти "ЛНР" і "ДНР"? Як тепер призначатимуться ті мізерні пенсії та соцвиплати - подачки від окупантів? А головне, куди бігти, якщо між республіками розпочнеться збройний конфлікт?

"ЛНР" вже відхрестилася від "Малоросії". Поки що у досить м'якій заяві, мовляв, ми занепокоєні, але без погроз. Якщо ж виявиться, що це не просто чергова маячня Захарченка, а справді якийсь план зверху, який з луганськими ніхто не узгодив, то чекай біди.

Можуть розгорітися як міжусобні конфлікти на "кордонах" "ЛНР" і "ДНР", так і лунатимуть вибухи автівок, підриви та й інші теракти у містах.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас