ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дике поле: Як 14% лісів Донбасу перетворюють на нуль

Коли війна на Донбасі нарешті закінчиться, регіон в прямому сенсі залишиться лисим

Depo.
4 липня 2017 17:00
ФОТО: depo.ua

Донецька область, м'яко кажучи, на ліси не багата. Лісова зона займає лише 7,5% території - трохи більше 213 тисяч га. Колись цю цифру намагалися збільшити до 12%, але не судилося. Ще у 2012 році площа посадки і посіву лісів Донецької області зменшилася в порівнянні з попереднім в два з гаком рази і склала 995 гектарів.

Якщо і раніше зелені насадження вирубували, то в останні три роки контролювати та запобігати вирубці немає кому. Особливо, на підконтрольній "ДНР" території.

Там аби збудувати укріплення, бойовики вирубують навіть акації. Про це повідомляють очевидці, публікуючи фото навантажених деревиною машин, зокрема у Макіївці і Харцизську.

Не гребують вирубкою здорових дерев в урочищі Ново-Калинове, що близько Макіївки.

У популярній макіївській групі пишуть, що площа вирубки в цьому урочищі вже як футбольне поле.

Нагадаємо, що на підконтрольній Україні Луганщині така сама проблема. Ліси вирубують і вивозять у невідомому напрямку.

За даними на 2012 рік, ліси в Луганській області покривають близько 7% території та зосереджені у Біловодському, Білокуракінському, Марківському, Кремінському, Новоайдарському, Сватівському, Станично-Луганському районах, а також навколо міст Сєвєродонецьк, Рубіжне, Лисичанськ та Старобільськ.

При цьому 4 % лісів в області – штучно насаджені. Якщо нинішні масштаби вирубки не зменшаться, дуже скоро замість лісів залишаться самі пні.

Місцеві громадські діячі висловлювали думку, що це просто неофіційна плата за кредити України в МВФ.

"Ми Європі віддаємо ліс, тому що вони у себе вирубувати заборонили, впровадили мораторій, а будувати потрібно, меблі потрібні. Вже ж проводилося розслідування, і є відео, що на кордоні з Україною в Румунії побудовано деревообробний завод, який приймає нашу деревину. А звідти вже везе оброблену по Європі", - казав громадський діяч та волонтер Аріф Багіров з Сіверськодонецька.

Яка б не була причина вирубки і без того рідких лісів на усьому Донбасі, надія тих, хто це робить лише на те, що війна усе спише. Тим більше, що українська влада та правоохоронці взагалі досить прохолодно ставляться до цієї проблеми. Ось карпатські ліси ніхто не забороняє пиляти вже довгі роки.

Мовляв, а з Донбасом взагалі, що йому станеться: ну буде лисим, диким полем, то і буде.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас