В Україні почали реалізацію Трастового фонду НАТО з розмінування

В Україні розпочато процес реалізації Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на начальника Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності полковника Максима Комісарова.

"З метою продовження роботи з розвитку системи знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям, розпочато процес реалізації Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям", - повідомив він.

Зазначається, що це дозволить розробити керівні документи у сфері протидії саморобним вибуховим пристроям, досягти взаємосумісності залучених сил та засобів України з Альянсом, розвинути спроможності захисту цивільного населення від загроз саморобних вибухових пристроїв.

"Імплементаційну угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про реалізацію проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям було підписано 13 грудня 2018 року у Брюсселі", - повідомив Комісаров.

Зазначається, що допомогти державі у виконанні заходів протимінної діяльності в Україні покликані також укладені Міністерством оборони угоди про наміри співробітництва з представництвом "Хало Траст" в Україні, представництвом швейцарського фонду з протимінної діяльності ФСД, данською групою з розмінування ДГР, благодійною організацією "Моя безпечна Україна", товариствами з обмеженою відповідальністю "Коло друзів", "Демайнінг тім фром юкрейн" та "Демайнінг солюшнс".

Офіцер повідомив, що в рамках співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні здійснено заходи щодо продовження спільного проекту № 3200349 "Розвиток потенціалу України з протимінної діяльності", бенефіціарами якого є Міністерство оборони та Державна спеціальна служба транспорту.

"Для впровадження в Міністерстві оборони України інформаційної системи управління протимінною діяльністю ІМSMA (Information management system for Mine Action) в рамках цього спільного проекту Координатором проектів ОБСЄ проведено відповідні тренінги з підготовки операторів рівня "Користувач", - повідомив Комісаров.

Крім того, за його словами, Міноборони України передано матеріально-технічну допомогу на суму близько 1,2 млн гривень.

Як повідомлялося раніше, за офіційними даними, за роки війни на Донбасі насмерть підірвалися близько 2,5 тисяч людей, з яких більше 240 - діти.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme