В Україні й досі ніхто точно не знає скільки цивільних загинули чи поранені на Донбасі, - Омбудсмен

В Україні на сьомому році війни й досі відсутня єдина державна система обліку загиблих і поранених цивільних осіб під час військових дій на Донбасі

Як передає Depo.Донбас, про це йдеться в звіті уповноваженої Верховної Ради з прав людини "Про стан дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні".

Пояснюється це тим, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування Луганської та Донецької областей "мають різні методичні підходи до обліку жертв війни, або взагалі не ведуть такого обліку".  А відомості з різних джерел щодо загиблих, поранених і зниклих безвісти значно відрізняються.

"За інформацією Луганської та Донецької обласних військово-цивільних адміністрацій, з початку ведення бойових дій на підконтрольній території враховано 534 цивільних особи, які звернулися до медустанов в зв'язку з отриманням поранень або іншою шкодою здоров'ю, пов'язаними з військовими діями", - йдеться у звіті.

Зокрема, повідомляється, що таких осіб 513 - в Луганській області і 21 - в Донецькій області.

"Однак реальне число цивільних осіб, які отримали поранення, невідоме", - уточнюється в доповіді.

У той же час, за даними Мінветеранів, станом на 06.02.2020 в Міжвідомчу комісію з питань встановлення факту отримання особами поранень або інших ушкоджень здоров'я, отриманих від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення АТО / ООС, подано 107 заяв.

"Встановлено такий факт 83 особам, відмовлено - 6 особам, перенесено розгляд заяв для уточнення інформації - 7 особам, які не розглянуто - 11 заяв", - йдеться в доповіді.

Зазначається, що на додачу чинним законодавством України також не врегульовано питання соціального захисту цивільних жертв збройного конфлікту на етапі переходу їх до мирного життя.

Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" містить норму, яка регламентує надання статусу "особи з інвалідністю внаслідок війни", яка є аналогом "інваліда війни".

"Статус надається особам, які отримали інвалідність внаслідок поранень або інших ушкоджень, отриманих від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення АТО / ООС. Інші цивільні особи, які отримали поранення або іншу шкоду здоров'ю внаслідок військових дій, але якщо їм не була встановлена ​​група інвалідності, на жаль, знаходяться поза увагою держави", - повідомляють в доповіді.

За даними відомства, від початку збройного конфлікту на Донбасі загинуло понад 3 тис. цивільних осіб, понад 7 тис. осіб були поранені, близько 4,5 тис.  цивільних пропали безвісти і більше 1 млн 400 тис. людей стали внутрішньо переміщеними особами. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"