В Україні не діє механізм припинення самоізоляції людей з негативним тестом на COVID-19

В УКраїні люди, які виїхали з окупованого Донбасу, зробили тест на COVID-19, який виявився негативним, не можуть припинити самоізоляцію, оскільки не діє цей механізм

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Depo.Донбас.

Правозахисники зазначають, що до них звертаються багато людей, які повернулися з окупованих територій, зробили тести і мають негативні результати на коронавірус, але все одно змушені продовжувати самоізоляцію.

"Постанова (Кабміну - ред.) не визначає чіткий та зрозумілий механізм припинення дії електронного сервісу "Дій вдома", а відтак – самоізоляції – у разі одержання особою негативного результату тестування на COVID-19", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, зо за розпорядженням Керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19),  заклади, які проводять лабораторні дослідження методом ПЛР на визначення коронавірусу SARS-CoV-2, на вимогу особи, мають направляти відомості про негативний результат проведення тестування на СОVID-19 до Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) з метою прийняття рішення про припинення самоізоляції, обсервації.

А відповідно до пункту 4 зазначеного розпорядження, Міністерство цифрової трансформації має забезпечити внесення відомостей про припинення самоізоляції в електронному сервісі "Дій вдома" на підставі інформації, наданої ЦГЗ.

"Тобто на папері механізм припинення самоізоляції особи виглядає просто: 1) тестування на СОVID-19 методом ПЛР і отримання негативного результату; 2) передача лабораторією інформації до ЦГЗ; 3) припинення дії електронного сервісу "Дій вдома". Втім, на практиці цей механізм не працює належним чином. Оскільки в електронному сервісі "Дій вдома" відсутня опція для надання особою результатів тесту самостійно, то у випадку, коли лабораторії не передають негативних результатів тесту особи до ЦГЗ, особа має продовжувати дотримуватися самоізоляції і фактично позбавлена можливості впливати на це", - зазначають правозахисники.

"Від моменту, коли з’явилася перша інформація про механізм дострокового припинення самоізоляції, наші організації щодня отримують сотні звернень від осіб, які пройшли необхідні тести, отримали негативний результат, але змушені продовжити самоізоляцію, оскільки немає рішення про її припинення. "Гарячі лінії" ЦГЗ та МОЗ або не відповідають, або перенаправляють заявників до Міністерства цифрової трансформації чи Національної поліції України. Відтак, люди звертаються до нас з проханням роз’яснити алгоритм їхніх подальших дій для припинення самоізоляції", - додають вони.

7 липня на офіційній сторінці ЦГЗ з’явилася новина про те, що був визначений вичерпний перелік лабораторій, які мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток "Дій вдома".

Ця інформація з’явилася більш ніж через тиждень після того, як почав діяти механізм припинення самоізоляції на підставі даних ПЛР-тестування, і тепер незрозуміло, якими мають бути подальші дії осіб, які зробили дороговартісні тести в інших лабораторіях, мають негативні результати на СОVID-19, проте не можуть припинити самоізоляцію.

"Фактично люди, які виїхали з окупованих територій, обмежені у можливості припинити самоізоляцію на підставі проходження тестування методом ПЛР через визначення саме такого вузького переліку лабораторій, які мають право передавати результати тестування на COVID-19 методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток "Дій вдома", - пишуть правозахисники.

У зв'язку з цим вони просять Комітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування та Міністерство охорони здоров‘я України сприяти забезпеченню повноцінної реалізації механізму припинення самоізоляції осіб, які приїхали з тимчасово окупованих територій України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"