В Україні механізм невиплати пенсій переселенцям можуть застосувати до всіх пенсіонерів, - правозахисники
Правозахисники побоюються, що Пенсійний фонд і Уряд може застосувати до пенсіонерів-заробітчан механізм невиплати пенсій внутрішньо переміщеним особам з Донбасу, які не пройшли верифікацію
Про це сказала правовий аналітик БФ "Право на захист" Анастасія Одинцова, передає Depo.Донбас за посиланням на Телеканал "Донбасс".
Вона зазначила, що така ситуація може загрожувати тим пенсіонерам, які довгий час пребувають за кордоном, або тим молодим людям, які зараз працюють за кордоном і не роблять внески у пенсійний фонд зі свого заробітку.
"Це величезний ризик. Ми якраз цього і боїмося. Це як перший дзвіночок про те, що у нас Пенсійний фонд навчився економити свої бюджетні гроші. Спочатку внутрішньо переміщені особи, потім візьмуться за цих пенсіонерів - все може бути. Ми бачимо, що зараз дуже багато людей виїжджають, і вони теж не виплачують сюди свої соціальні внески - це теж може бути прив'язка: "Вибачте, ви там заробляєте гроші, але вони не приходять сюди, тому ми будемо зупиняти". Такі меседжі іноді бувають від Пенсійного фонду", - сказала Одинцова, зауважуючи, що для цього достатньо змінити закон чи написати нову постанову.
"Наприклад, ти проживаєш за кордоном і до тебе приїхала мама, і вона якийсь термін проживає, лікується або просто живе - чого не зупинити їй пенсію? Для тих, хто проживає на тимчасово окупованих територіях: "Вони ж там отримують пенсію від ОРДЛО". Але вибачте, вони не отримують там пенсію, вони заробили її тут, і тут повинні її отримувати. Там вони можуть отримувати все, що завгодно - ми не виконали свої зобов'язання. Те ж саме може бути з тими людьми, які будуть виїжджати за кордон. На даний момент пенсіонерам-ВПО, їм таке роблять - вони виїжджають за кордон, і їм одразу припиняють платити пенсію, тому що є база "Аркан" - це та ж сама база "Гарт", яка реєструє всіх, хто виїхав за кордон", - зазначила вона.
Одинцова додала, що немає ніяких гарантій, що держава не буде економити і робити те саме з іншими пенсіонерами, що зараз робить з переселенцями.
"Захищаючи права переселенців, ми в першу чергу захищаємо свої права, тому що на даний момент ми не впевнені, що зараз ми працюємо, виплачуємо всі внески, а потім держава захоче і скаже: "Вибачте, ви поїхали туди-то, ми не будемо вам виплачувати пенсії", - сказала вона.
Нагадаємо, на сьогодні немає інформації про загальний борг України по пенсіям перед мешканцями окупованого Донбасу, останні дані відомі станом на липень 2018 року - це 62 млрд грн.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас