В Україні через коронавірус і кризу з держбюджету "викреслили" 100 млн на житло для переселенців

В результаті перегляду держбюджету України в рамках коронавируса, карантину і кризи, з головного фінансового документа країни "викреслили" 100 мільйонів гривень, закладених на програму "Доступне житло" для переселенців

В Україні через коронавірус і кризу з де…
Держмолодьжитло

Керівник Всеукраїнської асоціації переселенців, екс-заступник глави Мінветеранов Руслан Калінін шкодує, що саме ця програма постраждала, передає Depo.Донбас з посиланням на інтернет-газету "Жизнь"

"По суті, це була єдина житлова програма для переселенців, якщо не брати до уваги програму субвенцій місцевим громадам на покупку житла. І то, на останню закладена сума - просто мізерна (20 млн грн), - говорить  Калінін. - Мені не хочеться бути песимістом, але при такому величезному дефіциті в бюджеті сподіватися на те, що вдасться повернути фінансування "доступного житла", не варто".

При цьому він запевняє, що захисники переселенців не будуть опускати руки.

"Не дивлячись на те, що я більше не працюю в профільному міністерстві, я буду об'єднувати народних депутатів для лобіювання фінансування житлових програм, - зізнався Калінін. - Слава Богу однодумців вистачає, в тому числі і в профільному комітеті. Крім цього, у Мінреінтеграціі є можливість запустити іпотечну програму за грантові кошти від KFW (німецький державний банк). При наполегливій роботі, це можливо зробити вже в цьому році".

Юрист-аналітик ГО "Донбас СОС" Михайло Фоменко підкреслює, що сьогодні законодавці намагаються максимально знизити витрати бюджету по "не критичним" пунктам.

"На жаль, житлові програми для ВПЛ порахували такими, - каже Фоменко. - Хоч розмір коштів на програму "Доступне житло" в 2020 році був закладений незначний (100 млн), перерозподілили і їх".

На думку експерта, це дає більше психологічний, а не матеріальний результат.

"Тільки в Києві на черзі на цю програму понад 6700 осіб, - пояснює  Фоменко. - А отримати підтримку на виділені (і тепер вилучені) кошти змогли б лише 150-200 сімей по всій Україні ".

Нагадаємо, за програмою "Доступне житло" у 2019 році житло отримали 897 сімей, за регіональними програми (437 сімей), молодіжним кредитуванням скористалися 115 сімей.  Програма "Іпотека під 3%" реалізовувалася лише в грудні, на прийом заявок відводилося всього 3 дні і на програму виділено лише 200 млн грн, нею змогли скористатися лише 198 сімей.

Найбільше квартир за всіма програмами було придбано в Харківській області (277), Києві (202), Полтавській (98) та Львівській (96) областях.

За підсумками  програми "Іпотека під 3%" внутрішньо переміщені особи (ВПО) і учасники АТО / ООС придбали найбільше квартир в Києві, Харківській та Одеській областях.

В лютому 2020 року повідомлялося, що в уряді розробили концепцію єдиної державної програми забезпечення житлом переселенців і ветеранів АТО / ООС.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme