ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В ООН розповіли, які перепони чекають на переселенців під час виборів в Україні

В ООН попереджають, що близько 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб матимуть труднощі під час виборів в Україні у 2019 році

Depo.
20 червня 2018 17:41
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в звіті місії за результатами досліджень в період з 16 лютого до 15 травня 2018 року, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Українські Новини".

"Місія Організації Об'єднаних Націй з прав людини в Україні констатує виникнення можливих складнощів в голосуванні на президентських і парламентських виборах для 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб, через складну процедуру реєстрації", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що громадяни, які проживають уздовж лінії розмежування, не зможуть взяти участь у виборах за місцем проживання, через запобіжні заходи, ухвалені Кабміном.

Як повідомлялося раніше, четвертий рік внутрішньо переміщені громадяни не можуть, через неврегульованість законодавств голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання. Хоча переважна більшість переселенців, за даними соціологічних опитувань, не планують повертатися у свої колишні домівки, а хочуть залишатися там, куди виїхали.

У МінТОТ підрахували, що наразі в Україні офіційно зареєстровано 1,6 мільйона переселенців з Донбасу.

Читайте також: Законодавча "пустишка": Хто просуває штрафи за відсутність реєстрації

Читайте також: Як воно, бути біженцем у власній країні: Антологія DEPO.ua

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook