В ЄС розповіли, як жителям "Л-ДНР" з роспаспортами отримати візи

Єврокомісія направила країнам ЄС керівництво по обробці візових заяв від жителів непідконтрольних Україні територій Донецької і Луганської областей.

Як повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Новости Донбасса", жителі окупованих територій можуть звертатися за візами для поїздок в країни-члени Євросоюзу тільки в консульства в Україні.

"Відповідно до візового кодекса ЄС, заявники на отримання шенгенської візи, які на законних підставах проживають у непідконтрольних Україні районах Донецької і Луганської областей, повинні подати заяву на отримання візи в консульства держав - членів ЄС в Україні, незалежно від проїзного документа, який у них є", - йдеться в заяві.

Зазначається, що також наведений перелік критеріїв, який має допомогти консульствам держав ЄС визначити російські паспорти, видані жителям непідконтрольних Україні районів Донбасу.

"При цьому в Єврокомісії нагадали, що громадяни України, незалежно від місця реєстрації, можуть їздити в країни ЄС без віз, маючи біометричний закордонний паспорт", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що документ доповнює висновки Європейської ради від 20 червня 2019 року і підготовлений у зв'язку із запитами держав-членів про надання вказівок щодо ідентифікації та невизнання паспортів, виданих Росією.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook