В "Донбасс SOS" розповіли, що робити переселенцям, яким заблокували виплати

В громадській організації "Донбасс SOS", повідомили, що мають звернення від переселенців щодо блокування їм соцвиплат і розповіли, як діяти та куди звертатися у цій ситуації

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на Донбасс SOS.

"На нашу Гарячу лінію надходять дзвінки від переселенців, яким відділення Пенсійного фонду України обіцяють заблокувати або вже заблокували виплати, посилаючись в усній формі на те, що вони не пройшли ідентифікацію, або з інших причин", - повідомляють в організації.

В "Донбасс SOS" нагадують, що з 12 березня 2020 року на всій території України діє карантин, який було продовжено до 28 лютого.

"Згідно п.4 Прикінцевих положень Закону України № 540 від 30.03.2020, в період карантину і протягом 30 днів з дати його закінчення ВПЛ повинні продовжувати отримувати пенсії і будь-які соціальні виплати, які були призначені їм до того, як карантин почався, тобто до 12 березня", - йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, що відповідно до п.3 Прикінцевих положень Закону України № 530 від 17.03.2020, в період карантину і протягом 30 днів з дати його закінчення "Ощадбанк" не може заблокувати рахунки переселенців в зв'язку з тим, що вони не пройшли ідентифікацію".

"Отже, до переселенців також не може бути застосований 17-й пункт Порядку виплати пенсій про припинення пенсії в разі непроходження ідентифікації і верифікації протягом року. Тому, якщо ви стикаєтеся з незаконними погрозами або діями співробітників пенсійних фондів, посилайтеся на ці норми законів (рекомендуємо прочитати зазначені пункти повністю). Якщо співробітники на місцях не знають, як діяти - звертайтеся до обласних управлінь ПФУ", - рекомендують в Донбасс SOS.

Якщо ж це не допоможе, вартно звернутися безпосередньо в Мінсоцполітики і зафіксувати скаргу в Урядовому контактному центрі (зателефонувати на короткий номер 1 545). Інформацію про ситуацію можна отримати також на Гарячої лінії Пенсійного фонду 0 800 503 753.

"Ми також вважаємо, що інформація про такі порушення з боку Пенсійного фонду України може бути цікава Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, а також Комітету з питань реінтеграції", - зазначають в організації.

Раніше повідомлялося, що "Ощадбанк" продовжив дію платіжних карток внутрішньо переміщених осіб до 1 березня 2021 року.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme