В "ДНР" жаліються, що з отриманням роспаспортів на Росію виїдуть рештки медиків

Проблема нестачі медиків на окупованому Донбасі за останні півроку загострилася настільки, що про неї вже стали відверто говорити у "міністерстві охорони здоров'я "ДНР"

Про це повідомляє  Depo.Донбас з посиланням на "Апостроф".

Приміром, наприкінці зими "міністр охорони здоров'я" Ольга Долгошапко жалілася, що по всій окупованій території Донецької області не вистачає понад 5 тисяч лікарів і ще 7,5 тисяч осіб середнього медичного персоналу (медсестри, акушери, фельдшери).

При цьому повідомляється, що в деяких окупованих містах ситуація просто критична. Наприклад, в окупованому Іловайську зовсім не лишилось педіатрів.

"Останній дитячий лікар в місті помер в грудні 2018 року, а нового знайти так і не вдалося. "Адміністраціям" довелося направляти в Іловайськ викладачів медичного університету з Донецька, щоб забезпечити дітям хоч якийсь доступ до медпослуг. І це не "вигадки української пропаганди". Цю інформацію цілком "офіційно" повідомляють "чиновники "ДНР", - йдеться у матеріалі.

Не ліпша ситуація і у Горлівці. Там в міськлікарні №2, у відділенні гемодіалізу на 16 діалізних місць працює всього один лікар. Він же і завідувач відділенням, хоча має бути мінімум 4 співробітника.

"Навіть в Донецьку є лікарні, де в терапевтичних відділеннях працює один єдиний лікар. Він же - і завідувач. І якщо цей доктор захворів, то виходить, що допомогу надавати нікому", - скаржиться "міністр".

Головною причиною масової втечі медиків з ОРДЛО називають низькі зарплати.

"Низькі настільки, що на вільній території України за такі гроші не підуть працювати навіть бабусі на вахту в студентський гуртожиток. Наприклад, "республіканський центр зайнятості "ДНР" пропонує жителям Донецька море медичних вакансій, але працювати потрібно майже за "спасибі": сімейний лікар на шестиденний робочий тиждень - 1700 гривень; лікар-невропатолог - 1800 гривень; акушер-гінеколог - 2100 гривень", - йдеться у матеріалі.

Зазначається, що попри гучні заяви "влади республіки" про безкоштовну медицину, "вдячність у конвертику" лікарі все одно всюди приймають, бо мають на щось жити.

"Подяки" від пацієнтів, благодійні пожертви і тому подібні джерела неофіційних доходів. Але така схема, самі розумієте, підходила далеко не всім: адже "подяки", як правило, отримують оперуючі лікарі, вузькі фахівці. Вони займаються складними випадками, навіть з Росії та Молдови приїжджають пацієнти, з української частини Донбасу, правда, до війни їх було значно більше. А звичайний терапевт в районній лікарні, на яку "подяку" може розраховувати?", - розповів місцевий лікар-уролог.

Зрештою зазначається, що змін на краще в ОРДЛО не чекають. Навпаки, місцеві жителі впевнені, що все буде тільки гірше, адже нові лікарі не з'являються, а старі або виїжджають, або вмирають, або готуються поїхати буд-куди, де є нормальні умови для життя і роботи.

"Після указу Путіна про спрощену систему видачі російських паспортів лікарі - перші кандидати на виїзд до Росії. Там зарплати побільше, зрозуміло. Народ тут в шоці - хто ж тоді тут залишиться?" - скаржиться мешканка Макіївки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас