UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В "ДНР" три тисячі людей роками чекають на заміну суглобів

На окупованій Донеччині три тисячі людей перебувають у черзі на заміну суглобів, але медики "ДНР" роблять лише 200 операцій на рік

Як повідомляє підконтрольний "ДНР" сайт, про це розповіла "міністр" охорони здоров'я "ДНР" Ольга Долгошапко, передає Depo.Донбас.

За її словами, найчастіше на прийомах люди звертаються з приводу надання допомоги в ендопротезуванні кульшових суглобів, колінних суглобів, інтраокулярних лінз при катаракті, кардіостимуляторів.

"Якщо говорити про потребу в тазостегнових суглобах, то на сьогодні реєстр потребують заміни суглобів по ДНР наближається до тритисячної позначці. На жаль, поки, до сьогоднішнього дня ми могли з технічних причин зробити заміну суглобів максимум 200 чоловік в рік. У порівнянні з тими трьома тисячами, які очікують у черзі, це, звичайно, дуже небагато", - розповіла Долгошапко.

Вона зазначила, що собівартість тазостегнового суглоба становить близько 90-100 тис. рублів. При цьому необхідні ще додаткові витратні матеріали.

"Суглоб - це металева конструкція, яку потрібно встановлювати за допомогою певних інструментів. У нас їх називають силові інструменти. Досі були великі проблеми з цим, але в останньому гуманітарному конвої ми отримали 2 набору цих силових інструментів і наші травматологи пообіцяли, що кількість операцій у нас збільшиться найближчим часом. Звичайно, не всі відразу жителі отримають довгоочікувані суглоби, але будемо намагатися якомога більше надати допомогу в цьому напрямку", - зазначила Долгошапко.

Нагадаємо, у вересні стало відомо, що через значне зменшення обсягів цільових фінасово трансферів з РФ окупаційна адміністрація "ДНР" планує суттєве скорочення кількості медичних працівників в медичних установах, на підконтрольній їй території Донеччини.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme