ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Усі переселенці в Україні не отримують соціальних виплат, - нардеп

народний депутат від "Самопомочи" Наталія Веселова заявила, що всі переселенці в Україні не отримують соціальних виплат
Depo.
8 червня 2016 18:35
ФОТО: depo.ua

Веселова пояснила, що сьогодні Кабмін прийняв дві постанови № 509 та № 637, перша постанова створювалося за участю громадських організацій, які займаються правовим захистом переселенців, передає Depo.Донбас з посиланням на "112.ua".

Друга постанова - №637 - повністю нівелює те, за що йшла боротьба попередні 5 місяців, впевнена Веселова.

"У грудні 2015 року набув чинності законопроект № 2166, який скасовував термін дії довідки внутрішньо переміщених осіб, і скасовував проставлення штампа на довідці. З-за цих штампів люди не отримують соціальні виплати і пенсії, не тільки в Слов'янську, як каже Надія, а по всій Україні. Всі переселенці не отримують ані соціальні виплати, ні пенсії. Тому ми дуже чекали прийняття цієї постанови, але 637 перекреслює всі", - пояснює Веселова.

При цьому вона уточнює, що з постанови № 509 вилучено механізм перевірки і проставлення штампа, а в постанові №637 застосовуються дискримінаційні заходи до переселенцям, які ускладнюють їм відновлення цих виплат.

"Сьогодні Гройсман доручив Міністерству соціальної політики створити робочу групу разом з народними депутатами і громадськими організаціями, і доопрацювати постанову №637. Я сподіваюся, що Мінсоцполітики піде на зустріч, і створить робочу групу, і ми дійсно зможемо доопрацювати цю постанову, і вона буде вдруге проголосовано, інакше питання буде закрито", - заявила вона, зазначивши, що сподівається, що робота почнеться з понеділка.

Нагадаємо, з прийняттям змін до закону про "Захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" з 13 січня виникла неузгодженість з чинним положенням № 509 від 1 жовтня 2014 р. в частині реєстрації ВПО. З-за цієї неузгодженості деякі ВПО відчули труднощі в оформленні виплат від управління соціального захисту.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас