Металурги назвали катастрофічні наслідки "націоналізації" заводів в "Л-ДНР"

Українські металургійні підприємства заявляють про зупинку своїх виробництв в разі "націоналізації" їх з боку так званої "ЛНР"

Depo.
17 лютого 2017 16:10
ФОТО: depo.ua

Про це представники групи "Метінвест" та "ІСД" заявили "Новому времени", передає Depo.Донбас.

"ДНР" і "ЛНР" не визнаються в жодній країні світу, з якими ми ведемо торговельну діяльність. "Націоналізація" або перереєстрація підприємств в юрисдикції ДНР / ЛНР призведе до повного припинення експорту їх продукції. Крім того, вони не зможуть продовжувати свою подальшу роботу без кваліфікованого менеджменту та персоналу, який група Метінвест змушена буде скоротити. Дані дії неминуче призведуть до зупинки підприємств і їх подальшого закриття ", - заявили в компанії "Метінвест".

Там нагадують, що під скорочення потраплять майже 20 тисяч осіб. За їх зупинкою піде і звільнення людей і на підприємствах суміжних галузей - енергетики, транспорту, машинобудування - а також підрядних організацій, що призведе до соціального вибуху.

"Ми вважаємо такий сценарій неприпустимим і мають намір продовжувати здійснювати всю діяльність підприємств, фізично розташованих на неконтрольованих територіях, в рамках українського законодавства", - заявили в прес-службі компанії.

Там зазначають, що криза в галузі може наступити набагато раніше, ніж будуть прийняті відповідні закони в невизнаних республіках.

"В кінці січня група людей, які називають себе колишніми бійцями українських добровільних батальйонів, заблокували рух поїздів на декількох залізничних перегонах в Луганській області і оголосили про початок торгової блокади непідконтрольних Україні територій. Таким чином, були заблоковані не тільки поставки коксівного вугілля на адресу українських металургійних підприємств, а й поставки енергетичного вугілля, необхідного для роботи теплоелектростанцій", - повідомили в Метінвесті.

Виконавчий директор Індустріального союзу Донбасу Максим Завгородній, чий Алчевський меткомбінат розташований на окупованій території "ЛНР", заявив, що підприємство зупинить завод в разі його "націоналізації". "Наше підприємство перетвориться на купу руїн. Це не буде працювати ні за яких обставин. Сертифікація, експорт і так далі все це може працювати тільки через Україну", - зазначив Завгородній.

Він назвав ініціативи "ЛНР" "фантазіями". "Немає такої держави, як "ЛНР" в світі. З сертифікатом "ЛНР" жодна країна світу метал в виробництво не візьме. У нас 95% продукції поставляється в Угорщину, Польщу, країни Євросоюзу та Північної Америки. Ми втратимо цих поставок в повному обсязі. Націоналізація торкнеться серйозних банків, які давали гроші на модернізацію Алчевського меткомбінату. Це не буде працювати, навіть якщо цього хтось захоче", - заявив виконавчий директор ІСД.

В групі Метінвест на тимчасово непідконтрольною Україні території знаходиться ряд підприємств, серед яких - вугільне об'єднання "Краснодонвугілля" (Луганська обл.), Єнакіївський металургійний завод, Макіївський металургійний завод, Комсомольське рудоуправління і Харцизький трубний завод (всі - Донецька обл.). Юридично всі вони були перереєстровані в містах, підконтрольних Україні, - Сєвєродонецьку і Маріуполі. Це означає, що всі ці підприємства в своїй діяльності керуються законодавством України, отримують всі необхідні ліцензії в Україні та платять податки, збори та інші обов'язкові платежі до державного бюджету України, а також приносять валюту в країну за рахунок своєї експортної виручки.

Нагадаємо, що "парламент" так званої "ЛНР" розглянув і прийняв в першому читанні проект "закону" про націоналізацію ряду підприємств, в тому числі що належать Метінвесту і ІСД.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас